Jiskra září dál, vyřadila i Boršice

Staré Město Sport 05 / 09 / 2021

Pohárové tažení fotbalistů Jiskry Staré Město nekončí! Ve čtvrtfinále po penaltové loterii skalpovali i Boršice, hrající krajský přebor. O vítězství rozhodl až v sedmé sérii obránce Michal Lahodný a poslal tým do jarního semifinále proti Morkovicím.

STARÉ MĚSTO - BORŠICE 4:3 na pen.

I když mírným favoritem byl tým zpod Buchlova, od začátku tahali za delší konec Staroměstští, kteří udeřili hned z prvního útoku, když se z dorážky prosadil Otáhal. Hosté se ještě nevzpamatovali ze šoku a kapitulovali podruhé, když se trestného kopu parádně trefil Hastík. Boršičtí byli zralí na ručník… „Zlý sen,“ komentoval stroze úvod zápasu Pavel Cigoš, hostující kormidelník.

Jeho výběr se dostal do hry až po půlhodině hry, ale do přestávky brankáře Nohu neohrozil. A když pak v nástupu do druhého poločasu Janík fauloval ve vápně Hastíka, který sám proměnil nařízený pokutový kop, vypadalo to jen na povinné dohrání zápasu. Boršičtí, hrající o dvě třídy výš, však ještě našli pevnou půdu pod nohama. Na koně je vysadil trestný kop Cigoše, po kterém se prakticky hrálo na jednu branku. O kontaktní trefu se postaral Gavenda a vyrovnání zařídil z posledního útoku kanonýr Večeřa.

Třebaže Cigošova družina byla psychicky nahoře, penaltová loterie vyzněla pro Jiskru, která zásluhou Lahodného využila třetí mečbol. „Kluci to odmakali, nezlomilo je ani vyrovnání v poslední minutě. Postup je odměnou pro fanoušky, kteří nás přišli v hojném počtu podpořit,“ nechal se slyšet Petr Sonntag, kouč semifinalisty Poháru KFS.

Branky: Hastík 2, Otáhal - Cigoš, Gavenda, Večeřa. Penaltový rozstřel: Cigoš 0:1, Otáhal 1:1, Býček nedal, Hastík 2:1, Janík 2:2, Noha 3:2, Gavenda 3:3, Prachman nedal, Trlida nedal, Z. Sonntag nedal, Suchánek 3:4, Zámečník 4:4, Hubál nedal, Lahodný 5:4, 550 diváků. Poločas 2:0.

Zbylé výsledky: Kvasice - Morkovice 3:4 na pen., Kateřinice - Nedašov 3:2, Jaroslavice - Mladcová 0:4.