Jistotu ještě nemají

Uherské Hradiště Sport 15 / 12 / 2011

Volejbalistky Slovácké bojují o baráž a záchranu

O jistotu účasti v baráži o extraligu musí prvoligové volejbalistky Slovácké Slavie Uh. Hradiště ještě bojovat. Na palubovce brněnské Univerzity totiž neuhrály potřebné vítězství, když si na konto připsaly pouhý set. Když po Novém roce udolají Nový Jičín, na druhý pokus úkol splní.
Univerzita Brno - Uh. Hradiště 3:0
Matematika byla jasná, když Hradišťanky pod Špilberkem jednou vyhrají, postupují do baráže o extraligu a jsou tím pádem zachráněny. „Bohužel jsme odjeli bez smečařky Starobové, což byla citelná ztráta. I když na jejím postu zaskakoval kdekdo, jizvu se nám nepodařilo účinně zacelit,“ posteskl si kouč Petr Pietropaolo. Jeho výběr se potýkal s výborným servisem Brňanek. „Když jej holky dokázaly přijímat, byl průběh vyrovnaný. Při výpadku ale soupeřky dělaly bodové šňůry, což nebylo v našich silách srovnat,“ říká zkušený lodivod. Hostující hráčky znervózněly, začaly kazit i v útoku a Brno pohodlně bodovalo. Na domácí soubor neplatilo ani kouzlo Chromečkové. Sety 18, 17, 22.
Univerzita Brno - Uh. Hradiště 3:1
Odvetu už abslovovala kapitánka Krystová, která po tréninkovém výpadku zaviněném studijními povinnostmi nastoupila na smeč místo Starobové. Role druhé smečařky se výborně zhostila Močičková, která v den zápasu slavila 25. narozeniny. Jenže dárku v podobě vítězství se nedočkala.
Střetnutí mělo totiž obdobný průběh jako úvodní zápas, Hradišťanky už sice servis Brna přijímaly o trochu lépe, ale přesto v každém setu nezabránily jeho bodové šňůře. „Jen ve druhém setu jsme hráli svoji hru a soupeřky jsme výborným blokem a servisem zatlačili do defenzivy. Když jsme na začátku třetího setu otočili z 1:8 na 9:8, zdálo se, že zápas můžeme vyhrát, jenže pak už to s námi šlo nepochopitelně z kopce,“ zalitoval Pietropaolo. Slovácká zápas dohrála ve velkém útlumu. Sety 18, -14, 16, 14.
UH. HRADIŠTĚ: Krystová, Vlčková, Horáková, Močičková, Chromečková, Němcová, Vicenová, Nováková, Novotná, Pražáková.