Jizvy zacelují jen dorostenci

Jizvy zacelují jen dorostenci
Uherský Brod Sport 25 / 07 / 2015

Fotbalisté ČSK Uh. Brod počítají ztráty, kádr opustili Ondrůšek s Dvořákem. Otazník visí nad Šálkem a Zelinkou

Těžké léto u Olšavy! ČSK Uh. Brod počítá ztráty. Z kádru, který zachránil divizní příslušnost, zůstala jen kostra. Kouč František Ondrůšek postrádá čtyři hráče, na jejich místa má zatím pouze dorostence. Největší ranou je odchod Pavla Dvořáka a brankáře Miroslava Ondrůška.
„Tvoříme prakticky nový mančaft, zůstala jen osa - bratři Davidovi, Vrága a Hruboš,“ potvrdil Ondrůšek. Červenobílý dres už neoblékne Pavel Dvořák, který zamířil do Rakouska, ani trenérův bratr Miroslav.  „To jsou výrazné ztráty, ale musíme se s tím nějak vyrovnat. Brácha se rozhodl sám, pro Uherský Brod odvedl kus práce a skončil skoro v jedenačtyřiceti letech, což se málokomu na takové úrovni podaří. Ale zdraví má jen jedno,“ chápe rozhodnutí sourozence Ondrůšek.
Na trénincích zatím postrádá i Bronislava Šálka s Adamem Zelinkou. Jejich další osud u Olšavy je zatím ve hvězdách. „Šálek absentuje z pracovních důvodů, o Zelinkovi nemáme žádné zprávy. Jasno bude snad v pondělí,“ věřil včera lodivod. V kabině už nemá skříňku ani Přemysl Hanák, který v týmu ukončil hostování a zamířil do sousedního Vlčnova.
Jedinou novou tváří je gólman Štěpán Kohoutek, který přichází zacelit jizvu po Miroslavu Ondrůškovi. „Kádr je úzký, doplnili jsme jej čtyřmi dorostenci - M. Pochylý, Jaroněk, Michalec a Jahoda,“ uzavřel pohyby v kádru Ondrůšek.
U Olšavy ještě zkouší štěstí ofenzivní záložník ze Slovenska. Jméno ale klub zatím tají. „Je to zkušený borec, určitě by se nám hodil. Ale záleží na dohodě s mateřským klubem,“ vysvětlil kouč, který vyčkává i na uzavření prvoligových kádrů Zlína a Slovácka. Uh. Brod však nestojí jako první v řadě, před ním čekají třeba Slavičín nebo Hulín. 

autor: PETR ČECH

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace