Jsem rád, že vezeme bod a že jsem dokázal vstřelit branky

Uherské Hradiště Sport 17 / 05 / 2010

Petr Švancara se gólově prosadil v úvodu sezony. Po dlouhé odmlce si gólový apetit zchladil až v posledním zápase, když dvěma brankami rozhodl o cenné remíze. Především první branka byla ódou na fotbalovou radost, jak ji dokáže napsat jen fotbalový básník, kterým Švancara určitě je.

Jsem rád, že vezeme bod a že jsem dokázal vstřelit branky. Rád jsem hlavně za ten první, který byl můj typický. Hlavně jsem ale rád, že pomohl k bodu. Dál bych to ale nerozebíral.

Před utkáním jste sliboval nějakou Brazílii nebo ronaldinhovku. Byla první branka podle tohoto scénáře?
To ne, když jsem o tom mluvil po posledním zápase, tak jsem měl na mysli, že budeme hrát trochu klidněji a ne tak hekticky jako v dalších zápasech. Trochu mě mrzí první poločas. Jsem i trochu naštvaný na ten neuznaný gól, ale ještě jsem jej ze záznamu neviděl. Rozhodčí jsou ale také jenom lidi. Myslím ale, že jsme v Plzni předvedli sympatický výkon jako tým. Sice už jsme ten bod k záchraně nutně nepotřebovali, ale i tak jsem rád, že jsme ho dovezli.
Do velké šance jste se dostal už v páté minutě, kdy jste byl zcela sám před Daňkem, ale střeleckou šanci jste prováhal.
Musím se přiznat, že jsem před utkáním přemýšlel, jestli mám vůbec hrát. Mám podezření na streptokoka. Ležel jsem do čtvrtka doma a vůbec mi nebylo dobře. Doktor říkal, že musím na výtěry. Nemocná je celá rodina. Manželka a co mě nejvíc mrzí, i syn. Byl jsem celý osypaný a na devadesát procent to mám taky. Do patnácté minuty jsem uvažoval o tom, že se nechám i vystřídat. Nakonec jsem to nějakým způsobem rozdýchal a dopadlo to dobře. Možná je dobře, když hraju s nějakými problémy.
Není to náhodou gólový streptokok?
(Smích) Určitě ano. Největší radost mám ale z toho, že i sem za námi přijelo na sto padesát fanoušků, kteří jsou teď šťastní, a my jsme šťastní, že jsme jim mohli udělat radost. Devět hodin, co pojedou zpátky, teď mohou slavit. Bod z Plzně je hodně cenný. Já jí osobně hodně fandím, přeju jim a nepřekvapilo mě, že to skončilo 2:2. Vždyť i první zápas skončil 2:3. S nimi se hraje vždycky dobrá partie.
Vy jste vůbec specialista na Plzeň. Vždyť jste jí letos nastřílel všechny čtyři branky, což je více jak polovina vašich letošních střeleckých zásahů. Jak padly ty poslední dva?
Při první brance jsem obehrál nejdříve ve středu jednoho hráče, přešel jsem přes něj. Pak mně naznačil pohyb obránce, tak jsem udělal kličku. Míč mi chtěl vzít Venca Ondřejka, ale myslím, že byl v ofsajdu. Brankář zůstal dobře stát, tak jsem mu naznačil jednou a rozhodl se trochu riskantně pro dloubáček a vyšlo to. Druhý gól se musím přiznat, že mi spadl trochu na ruku. Nečekal jsem, že to propadne. Čekal jsem, že to Limberský nadzvedne a já to dorazím hlavou. Spadlo mně to ale na tu ruku, která byla ale u stehna, takže to nebyl důvod k pískání. Pak už to bylo do prázdné brány a nebyl to žádný problém dorazit.