Jsme teď velmi dobrá parta

Jsme teď velmi dobrá parta
Foto: mao
Uherské Hradiště Sport 12 / 12 / 2011

Ladislav Volešák neprožil nejlepší podzim. Vleklé zranění jej dlouho nepustilo na zelený trávník, a tak se dočkal až v jeho závěru.
Svůj návrat jste korunoval tříbodovým gólem.
Věděl jsem, že Víťa Valenta bude kopat standardku, a šel proto na přední tyč. Dalo by se říci, že mě to trefilo do hlavy a zapadlo to na zadní tyč.
Kolikátý ligový gól hlavou to byl?
Byl druhý a jsem rád, že pomohl ke třem bodům. Měli jsme ale hodně šancí na zvýšení na 2:0, jejich neproměnění nás mohlo i mrzet.
S podzimem jste se rozloučili výhrou. To jste si určitě přáli.
Hlavně jsme se výhrou chtěli rozloučit s našimi fanoušky. Body jsme sbírali spíš venku, a tak jsme se jim chtěli odvděčit. Myslím, že se nám podařilo je do zápasu vtáhnout a že nám i pomohli.
Třiadvacet bodů a velký náskok na sestupové příčky znamenají, že letos, oproti předchozím sezónám, by se vám měly vyhnout záchranářské starosti. Jak si tento posun vysvětlujete?
Na začátku to tak nevypadalo. Po třech kolech nám svítila velká nula. Zlomilo se to asi zápasem v Olomouci, udělala se bodová šňůra. Velkou posilou byl ale příchod Honzy Trousila, pomohl nám i Libor Došek. Hlavně v kabině. S klidem se postavím za to, že jsme teď velmi dobrá parta.
Budou potřeba zásahy do kabiny? Čekáte nějaké nové tváře?
To je na trenérovi. Já bych do toho ale moc nesahal.
Na hřišti to vypadalo, jako byste chtěli z brankáře Millera udělat gólmana kola.
Měl tam skutečně některé skvělé zákroky. Jak já, tak i Libor jsme to ale měli řešit jinak. Kdybych si to lépe zpracoval, tak bych na něj šel úplně sám. Byla to moje chyba. Nikdy jsem v prvoligovém zápase nedal dvě branky a dnes jsem k tomu měl nejblíž.
Nezatrnulo vám, když Trousil ukazoval, že nemůže a že by potřeboval vystřídat?
Honza je velký srdcař. Hrál snad se zlomeným palcem a klobouk dolů. Navíc mohl dát nádherný gól, který trénuje na tréninku, kde mu to docela chodí. Už se chlubil, že jeden takový ligový gól dal. Moc jsme mu nevěřili, ale málem nás dnes přesvědčil.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace