Judisté si pootevřeli brány šampionátu

Uherský Brod Sport 24 / 09 / 2023

Pravou nohou vykročili do sezony žáci JUDO Uherský Brod, když si na Velké ceně Zlína, která byla zároveň jedním z dílů Krajských přeborů Zlínského kraje, pověsili na krk deset medailí (5-2-3). Na čtyřech tatami si tak připsali další důležité body na svá ranking konta, která odemykají brány mistrovství republiky.

„Jelikož na čtyřech tatami ležely ranking body, konkurence byla obrovská. Turnaj přilákal 190 judistů z celé Moravy,“ informoval Martin Machala, jeden z uherskobrodských trenérů.

Výběr od Olšavy nakonec získal 10 medailí. O zlaté přírůstky se postarala nejen tradiční želízka v ohni jako Jan Berka, Antonín Lekeš, Josef Horňák, ale po skvělém výkonu rovněž Tamara Kočicová (U14) a Elena Zemánková (U12). „Holky měly prostě svůj den. Vítězné vlny využily beze zbytku, když předváděly krásné judo. Zatímco Tamča porážela jednu soupeřku za druhou, Elenka se ve finále vypořádala i s rivalkou Bruštíkovou, když se blýskla učebnicovým hodem O-goshi hodnoceným Ippon a brala zlato,“ nešetřil chválou kouč Josef Berka. V týmovém hodnocení mladšího a staršího žactva Broďané přidali dvě třetí místa.

Chuť závodit a vítězit je podle trenérů u talentovaných judistů velká. A tak není divu, že část klubu, posílená mláďaty, vymění tradiční Brodskou pouť za mezinárodní turnaj Grand Prix v Považské Bystrici.

Zrcadlo výsledků, U12: 1. Elena Zemánková, Josef Horňák, 2. Viliam Halabala, 3. David Světinský, Petr Vrána, U14: 1. Tamara Kočicová, Antonín Lekeš, Jan Berka, 2. Matěj Maleňák, 3. Filip Marholt.

autor: ceh, mm