Jump Rally: Na startu byla tlačenice

Nedachlebice Sport 05 / 08 / 2014

Rekordní účast hlásí jedenáctý ročník Jump rally rádiově řízených aut, který se během pátku a soboty tradičně jel v Nedachlebicích. Do místního sportovního areálu si našlo cestu 66 závodníků, což se v celé historii seriálu Intercupu ještě nestalo, aby na závody přijel takový počet závodníků. A to dokonce měli pořadatelé na stole 70 přihlášek. Dalším rekordním počtem byla kategorie Junior, ve které startovalo 24 jezdců. Do cíle nakonec dorazilo 65 závodníků. Tím, který nedojel, byl hlavní organizátor celého závodu Josef Jandouš. „Po druhé rychlostní zkoušce jsem začal mít s autem problémy, k tomu se přidala i závada na autě dcery Marie. Proto jsem se rozhodl dát dohromady dceřino auto a já jsem odstoupil. Alespoň jsem se mohl více věnovat samotné organizaci závodů,“ konstatoval Josef Jandouš. Nedachlebický závod se jel jako čtvrtý z celkového počtu osmi závodů.
Během dvou dnů čekalo na jezdce a jejich rádiově řízené modely celkem jedenáct rychlostních zkoušek, z toho se tři jely v páteční podvečer. Z celkového vítězství se radoval úřadující mistr republiky v RC rally Victor Trnka s Ford Fiesta RS WRC, na druhém místě dojel Jan Šrámek na Škodě Fabia S2000 a třetí skončil David Mišalko s Ford Fiesta R5. Radost domácím jezdcům udělala Marie Jandoušová, která s Mitsubishi Lancer EVO X zvítězila v Dámském poháru, v celkovém pořadí jí patřila 48. příčka a v Juniorech 13. Její bratr Josef Jandouš junior na Subaru Impreza WRC skončil na 31. místě celkově, v juniorech mu patřilo 8. místo.