Junioři slaví v předstihu zlatý hattrick

Uherský Brod Sport 05 / 03 / 2019

Basketbaloví junioři Spartaku Uherský Brod soupeře drtí jako parní válec! V Nadregionální lize zkrátka nemají konkurenci. I když do konce sezony ještě zbývá odehrát deset kol, svěřenci kouče Jiřího Pršaly jsou už jistým vítězem a završili tak zlatý hattrick!
„Za poslední tři roky jsme pouze třikrát odcházeli z palubovky poraženi, ve zbylých sedmapadesáti zápasech jsme brali plný počet bodů. To je impozantní bilance, se kterou jsme samozřejmě spokojení,“ usmíval se Ivo Mikulec, předseda klubu, který v posledních dvou zápasech vyškolil Kroměříž a Krnov.
S Hanáky se Broďané pět minut hledali. „Bylo to ospalé, bez jiskry. Kluci hráli až příliš „profesorsky,“ vystihl dění na palubovce kouč Pršala. Jeho armáda se pak probudila a otevřela si střelnici. „I když jsme předváděli spoustu zbytečných chyb, měli slabý doskok a na každý koš kluci potřebovali několik pokusů, soupeře jasně převyšovali,“ uvedl Mikulec. Ostatně výhra o 66 bodů nepotřebuje další komentář.
Krnov byl poražený prakticky už předem, protože přijel v oslabené sestavě, která neměla šanci rozjetému Spartaku vzdorovat. Už po první čtvrtině domácí vedli 31:6… „Stejný prostor na palubovce tak dostali úplně všichni hráči,“ podotkl Mikulec. Vítězstvím si Uherský Brod zajistil zlatý hattrick, bez ohledu na zbývající výsledky už jej z čela tabulky nikdo nesesadí.
Zrcadlo výsledků: Uh. Brod - Kroměříž 118:52 (61:17), - Krnov 102:36 (52:16).