Jurasová trefila nečekaný bod

Kunovice Sport 02 / 10 / 2014

Házenkářky Kunovic málem na jih Čech ani neodcestovaly...

Gól Patricie Jurasové dvě sekundy před koncem přivál prvoligovým házenkářkám SHK Kunovice zlatý bod z palubovky Jindřichova Hradce, který ještě na jaře působil v Interlize. A přitom na jih Čech málem ani neodcestovaly…
Jindřichův Hradec -Kunovice 26:26
„Jely jsme zápas skutečně jen z povinnosti odehrát a připsat si přijatelný výsledek, kterým by byla i porážka o deset branek,“ přiznává Lenka Fleková, nejzkušenější článek týmu, který nakonec k zápasu odjel jen se dvěma hráčkama na střídání.
Jenže Kunovjanky nechaly na palubovce srdce, bojovaly a první poločas k úžasu domácích fanoušků dokonce o dvě branky vyhrály. „Soupeřky jsme zjevně zaskočily, možná nás i trošku podcenily,“ přemýšlí nahlas Jarmila Štěrbová, hrající trenérka.
Až ve druhé půli se domácí hráčky probraly, nasadily osobku na Flekovou a zdálo se, že si jdou pro očekávané dva body. Zvlášť když si postupně vytvořily čtyřbrankový náskok a tři minuty před koncem ještě vedly o 2 branky. Finiš však patřil Kunovicím. „Nepoložily jsme se a bojovaly až do konce. Po vyrovnávací brance jsme se pak radovaly jako bychom vyhrály celou soutěž,“ smála se Fleková.
Kunovjanky tak měrou vrchovatou odčinily úvodní porážku v Kobylisích 18:28. V sobotu je čeká opět cesta na jih Čech, konkrétně do Českých Budějovic. Poločas 12:14.
KUNOVICE: Pauříková, Tobiášová - Nožičková, Kožuchová 1, K. Horáková 2, Kosinková 2, Jurasová 4, Fleková 8, Štěrbová 9, Doležalová.