Jurečka: Moje góly jsou výsledkem práce celého týmu

Jurečka: Moje góly jsou výsledkem práce celého týmu
Foto: Martin Otto  /  Václav Jurečka se v sobotním utkání zapsal dvakrát do listiny střelců
Uherské Hradiště Sport 11 / 12 / 2021

Václav Jurečka se zapsal v sobotním zápase proti Hradci Králové dvakrát do listiny střelců. Devátým zásahem v této sezóně se dotáhl na čelo tabulky střelců, kde je před ním už jen plzeňský Beauguel s desíti trefami.

První poločas byl až do našeho vstřeleného gólu spíše taktickou bitvou. Do poločasové přestávky jsme šli s tím, že ve druhé půli musíme udržet koncentraci. Vstup do druhé půle se nám ale nepovedl. Zbytečné dvě penaltové situace ovlivnily pohodu v týmu a navíc k tomu ještě červená karta. Za moji závěrečnou korekci výsledku jsem rád, ale chtěli jsme si z Hradce odvézt všechny body.

Trenér Svědík prozradil, že před zápasem zvažoval, zda vás do utkání nasadí hned od jeho začátku. Přece jen se vám v zápase s Plzní střelecky nedařilo, přestože jste měl několik šancí. Vy jste mu odpověděl dvěma góly. Cítil jste na sobě před utkáním nějaký tlak?

V týdnu to skutečně vypadalo, že pravděpodobně nenastoupím. Co můžu udělat, je poděkování trenérovi za důvěru. Někdy to tak je, že dva zápasy vám nevyjdou a pak přijde další podařený. Jsem rád, že mi důvěru dal, a takhle na dálku mu za ni děkuji.

V týmu jste s devíti zásahy nejlepším kanonýrem. Cítíte, že výsledky stojí do značné míry na vás?

Neřekl bych, že tým stojí na mně. Některé zápasy se mně podařily, jiné zase ne. Dal jsem sice devět gólů, ale ono jich mohlo být daleko více. Na druhou stranu ale musím zůstávat nohama na zemi. Moje góly jsou výsledkem práce celého týmu. Poslední tři zápasy se nám nepovedly a musíme se vrátit na pohodovou vlnu, kterou jsme měli před zápasem v Budějovicích.

V Českých Budějovicích jste v přesilovce ztratili utkání. Dnes jste se dostali do opačné situace, že jste v oslabení honili výsledek. Prolétl vám hlavou závěr zápasu v Budějovicích?

Přiznám se, že já jsem na to myslel. Když jde tým do desíti, tak soupeř může trochu polevit.

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist