Jurečka, první dárek pod stromeček

Jurečka, první dárek pod stromeček
Uherské Hradiště Sport 01 / 01 / 2020

Časy ve Slovácku se mění. Poprvé po dlouhých letech je už před Vánoci jasné, že přípravu s ligovým celkem 1.FC Slovácko začne nová tvář se zajímavou ligovou minulostí, ale hlavně velkou perspektivou. Na přestup z Opavy, kde mu vypršela smlouva, přichází pětadvacetiletý Václav Jurečka, který za sezónu a půl v nejvyšší soutěži zaznamenal 33 startů a připsal si tři gólové trefy.
V lize jste neoblékl jiný dres než modrožlutý opavský. Jak silné pouto jste ke slezskému klubu měl?

V Opavě jsem od svých pěti let a sedm let jsem byl v jejím áčku. Každý člověk potřebuje ve svém životě novou výzvu. Jsem rád, že mně Slovácko nabídlo šanci, a já teď chci jít touto cestou.
V Opavě vás po neprodloužení smlouvy vyřadili z A-týmu, takže jste měl hodně času sledovat i Slovácko. Kolik jste viděl jeho zápasů?
V Opavě jsem v této sezóně stihl odehrát ještě sedm zápasů. Pak už jsem měl čas sledovat Slovácko a byl jsem při jeho zápasech často na stadionu v Hradišti nebo i na cizích hřištích. Chtěl jsem si pořádně načíst hru, kterou se prezentuje. Bylo také dobře, že jsem už dva měsíce přímo v klubu, protože jsem se řádně aklimatizoval.
Který ze zápasů Slovácka byl z vašeho pohledu nejvydařenější?
Teď to neberte tak, že jsem škodolibý, ale nejpodařenější byl podle mě domácí zápas proti Opavě, který Slovácko vyhrálo 4:0.
Když porovnáte oba kluby, tak jak vám to srovnání vyjde?
Výsledkově na tom Opava letos není nejlépe. Pokud jde o zázemí, tak je to docela podobné, ale přece jen na Slovácku je vyšší úroveň.
A herní porovnání?
To ovlivňuje více faktorů. Kdo vás trénuje, diváci...  Pokud jde o samotnou hru, tak to si nechám na chvíle, kdy se Slováckem odehraji první zápasy. Z tréninku se sice něco vysledovat dá, ale zápasy jsou něco jiného.
Mluvil jste s trenérem Svědíkem a co od vás očekává?
Trenér mně často volal. Určitě po mně bude chtít zvýšit konkurenci v týmu, ale nějaké konkrétní pokyny mně zatím neříkal.
Martin Svědík často mluví o krajích hřiště. Kde se cítíte nejlépe vy?
Já jsem především útočník, podhroťák.
Na Slovácko přicházíte sám, nebo s rodinou?
Rodinu zatím nemám, ale od ledna za mnou přijde přítelkyně. Už jsem pro nás vybral bydlení v Sadech. I tohle bude pro mě životní změna a sám jsem na ni zvědavý.
Co vám říká město Uherské Hradiště a region Slovácka?
Pokud bych porovnal město s Opavou, tak jsou hodně podobné. Na Slovácku jsem ale byl mile překvapen lidmi, kteří jsou velmi srdeční a přátelští. Těším se také na život ve městě, který je údajně velmi bohatý. Slavnosti vína, Slovácké léto, filmovka, vánoční trhy...

Tagy článku

TOPlist