Juriga pojede na Evropu!

Juriga pojede na Evropu!
Uherské Hradiště Sport 24 / 10 / 2014

Naturální kulturista Slovácké Slavie tři roky nezávodil, ale stále umí

Do parádní formy se dostal devětadvacetiletý naturální kulturista Petr Juriga (na snímku vpravo) ze Slovácké Slavie Uherské Hradiště. Když ale přihlédneme k tomu, že poslední tři a půl roku nezávodil, je jeho úspěch v podobě nominace na mistrovství Evropy velkým úspěchem. „Naposledy jsem závodil v roce 2011, poté jsem se spíše věnoval moderování těchto soutěží. A jelikož jsem se pořád kolem závodů motal, nedalo mi to a řekl jsem si, že to opět zkusím z pozice závodníka,“ říká dnes Juriga, který po celou dobu, co nezávodil, poctivě trénoval. „Prostě jsem jenom víc přidal a opět jsem naskočil do kolotoče soutěží,“ dodává.
A návrat to byl opravdu parádní. Začátkem října uspěl na závodech české Grand Prix Danox Natural Cup v Chocni, kde obsadil celkové třetí místo v kategorii muži nad 180 cm. „Jelikož ale vyhrál slovenský závodník, byl jsem z Čechů celkově druhý, parádní výsledek mně pomohl k nominaci na evropský šampionát, který se bude konat v Karlových Varech,“ potěšila nominace Jurigu.
Mistrovství Evropy federace INBA se bude konat, jak již bylo řečeno, v Karlových Varech v hotelu Thermal. Sice tam nepojede v roli favorita, přesto může překvapit. „Za nominaci jsem hrozně rád, ale vzhledem ke konkurenci, která tam bude, to na bednu nevidím. Vím, na co mám, a sportovně přiznáván, že o medaile se poperou jiní. Ale každopádně pro mě bude čest postavit se vedle těch největších favoritů. Umístění v první šestce bude velkým úspěchem,“ odhaduje své možnosti Petr Juriga. V případě dobré konstelace hvězd a dobrého výsledku je ještě ve hře i účast na závodech v Itálii.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace