K bodu chybělo dvanáct vteřin

Uherské Hradiště Sport 28 / 09 / 2011

Hrubá chyba ovlivnila výsledek s Přerovem

Nechybělo mnoho, přesněji dvanáct vteřin, a hokejisté Uherského Hradiště se mohli radovat z prvního letošního bodu. Proti Přerovu, který zatím neztratil ani bod, podali zlepšený výkon, ale vlastní chybou se před koncem zápasu připravili minimálně o bod, zvláště poté, co ve středu na ledě Vsetína prohráli 8:1.
Uh. Hradiště - Přerov 3:4 (2:2, 0:1, 1:1)
Po opatrném úvodu se v 8. minutě dostali hosté k první vážnější šanci, která ale skončila úvodní brankou. Domácí odpověděli vzápětí Antonovičem, který se postaral o vyrovnání. Ve 13. minutě se domácí dokonce ujali vedení, když se za záda gólmana Tihláře trefil Křemeček. Radost trvala jen do 16. minuty, kdy Přerov vyrovnal. Ve druhé třetině viděli diváci pouze jednu branku, a to ve 30. minutě, kdy se trefil hostující Pala. V závěru třetiny si domácí trochu zkomplikovali situaci, když se dvakrát nechali vyloučit a nabídli Přerovu přesilovku 3:5. Ta naštěstí zůstala nevyužita. V posledním dějství padla branka hned po třech minutách, kdy vyrovnání zařídil Červenka. Když už se zdálo, že utkání spěje do prodloužení, vyrobila domácí obrana chybu, kterou hosté využili a poslali domácí do kolen.
Branky: 8. Antonovič (Sakrajda), 13. Křemeček (Šoula, Rapant), 44. Červenka (Vodák, Sakrajda). Vyloučení: 7:5, využití: 0:1.
Uh. Hradiště: Kůdela (Heneš) - Sladký, Šťastný, Krystýnek, Safařík, Matula, Rapant, Vodák - M. Rapant, Sakrajda, Antonovič - Červenka, Knebl, Mikeš - Karpíšek, Šoula, Křemeček - Kundera, Němec, Hrabec - Horehleď.
Vsetín - Uh. Hradiště 8:1 (4:1, 0:0, 4:0)
Hokejisté Uh. Hradiště nepodali ve Vsetíně špatný výkon, i když výsledek mluví o opaku. Domácím vyšla téměř každá střela na bránu, naopak pro hosty se stal domácí gólman Plšek nedobytnou tvrzí. Domácí se ujali vedení už 2. minutě, v 5. už vedli 2:0, ale v 8. minutě Knebl dokázal snížit. V následné přesilovce se Hradiště mohlo dočkat vyrovnání, ovšem Sakrajda nemířil přesně. Co se nepodařilo v přesilovce hostům, to domácím šlo. Do konce třetiny ještě dvakrát skórovali. V prostřední části se diváci žádné branky nedočkali. Ve třetí třetině mohl při přesilovce 3:4 několikrát skórovat Sladký, ale Plšek byl vždy na místě. Poté už opět úřadovali domácí. Ti postupně zatížili konto hostů dalšími čtyřmi brankami.
Uh. Hradiště: Oharek (Heneš) - Šafařík, Šťastný, Krystýnek, Sladký, Vodák, Rapant, Matula, Měštánek - Hrabec, Sakrajda. Mikeš - Červenka, Antonovič, M. Rapant - Knebl, Šoula, Křemeček - Němec, Karpíšek.

Očima trenéra Petra Sakrajdy
Ve Vsetíně jsme odehráli vyrovnané utkání, ale domácím prošlo za záda našeho gólmana úplně všechno. Prostě smolný zápas. Proti Přerovu jsme dokázali otočit z 0:1 na 2:1 a následně i na 3:3. Ovšem hrubá chyba 12 vteřin před koncem nás stála dobrý výsledek. Už čtvrtý zápas v řadě nás srážejí hrubé chyby. Náš herní projev není špatný, ale soupeři vždy dokáží naše chyby trestat.