K jistotě potřebují bod

Sport 15 / 02 / 2012

Brod doplatil na úzký kádr, Ostrožané opět vyhráli

Hokejisté Uherského Ostrohu jsou blízko tomu, aby si zajistili před play-off nejvýhodnější první pozici. V tabulce zlínské části soutěže mají již pětibodový náskok před druhým Brumovem. Jejich soupeř sice má zápas k dobru, ale v posledním kole zajíždí na led suveréna celé soutěže do Moravských Budějovic, Ostrožané budou naopak hostit Bojovníky z Brna a pokud získají alespoň bod, mají první místo mezi celky ze Zlínského kraje zajištěno. Pozici lídra mohou získat i při domácí prohře, pokud Brumov v Budějovicích nezvítězí.
Uh. Brod - W. Brno 4:1
Uherský Brod nastoupil do utkání pouze se 14 hráči v poli, když nemohl postavit ani tři kompletní pětky. Velkou vzpruhou mu přitom byl návrat zkušeného beka Heči, který hodně zpevnil zadní řady. Diváci viděli vyrovnanou první třetinu, ve které se však museli domácí často bránit v oslabení. V jejím závěru hrál Brod několik minut oslabení 3:5 a dostal přitom první branku. Hned v úvodu druhé třetiny využili hosté další přesilovku a bylo to 0:2. „To nás hodně nahlodalo a když pak hosté v polovině druhé třetiny zvýšili již na 0:3, zlomil se chleba,“ uvedl po utkání trenér Uherského Brodu Zbyněk Kůdela. Brodským hráčům, kteří hráli hodně nedisciplinovaně, ubývaly rychle síly potřebné na zvrat. Jiskřičku naděje sice vykřesal ještě Pavel Obadal, ale brněnský tým si již vítězství nenechal vzít. Třetiny: 0:1, 0:2, 1:1. Branka: P. Obadal.
Uh. Brod: Oharek - Bahula, Měšťánek, Surý, Heča, Woska, Kojecký - Gergela, Marušák, Kotačka - P. Obadal, L. Obadal, Kartusek - Škorec, Kovář.
Plumlov - Uh. Ostroh 2:4
Ostrožané šli za body hned od úvodního hvizdu rozhodčího a ujali se vedení již ve 2. minutě utkání. Také v dalších minutách hosté dominovali ledové ploše a díky Nevídalovi získali již dvoubrankové vedení. Zřejmě nejhezčí branku utkání dal Barák, který využil krásnou přihrávku Zelinky a zavěsil pod víko na 0:3. Domácí tým se snažil Ostrožany zastavit za cenu nedovolených zákroků, přičemž Vaněk odnesl  agresivitu Plumlova třemi vyraženými zuby a domácí hráč trestem do konce utkání. Ve druhé třetině se podařilo domácím vypíchnout puk útočící druhé lajně a snížit na 1:3. Ve třetí třetině našel Zelinka Průdka a bylo to 1:4. Domácí korigovali v úplném závěru, kdy hráli přesilovku 5:3, odvolali gólmana a při hře 6:3 snížili na konečných 2:4. Třetiny: 0:3, 1:0, 1:1. Branky: Jurča, Nevídal, Barák, Průdek.
Uh. Ostroh: Valúch - Nevídal, Frolek, Kučera, Stašek, Vaněk, Malota, Bříštěla - Jurča, Barák, Ťok - Zelinka, Galuška, Průdek - Pekár, Fridrich, Němec.
1. M. Budějovice    18    0    3    0    162:69    57
2. Uh. Ostroh    12    5    0    4    76:48    46
3. Brumov    13    1    0    6    74:67    41
4. Boskovice    11    1    0    8    82:65    35
5. Kroměříž    9    2    2    7    85:75    33
6. Blansko    10    0    3    8    75:81    33
7. W. Brno    9    1    1    10    76:83    30