K medaili nepomohla ani Amerika

K medaili nepomohla ani Amerika
Uherské Hradiště Sport 03 / 02 / 2018

Zástupci softbalového oddílu Snails Kunovice jsou pravidelnými účastníky ankety o nejlepšího sportovce okresu. Za rok 2017 bude s ostatními soupeři o tento sportovní titul bojovat Eliška Mlýnková, dnes pětadvacetiletá opora nejen kunovického extraligového týmu, ale také české reprezentace. Rodačka z Ostrožské Nové Vsi objevila kouzlo tohoto sportu v šesté třídě, od té doby je pro ni softbal sportem číslo jedna. Jenomže má to i jeden malý háček. Pokud se chcete tomuto sportu věnovat naplno na reprezentační úrovni a nejste zrovna studentka vysoké školy, nebo nemáte bohatého sponzora, máte tak trochu smůlu. „Bohužel u nás se mnoho sportů provozovat profesionálně nedá. A to je i můj případ. V klubu s tím problém nemám, ale v reprezentaci už je to horší. Musím chodit do práce, proto se nemohu účastnit všech reprezentačních akcí,“ pokrčí rameny Mlýnková. Ta tak naráží na fakt, že i když je členkou české ženské reprezentace, nemůže se účastnit všech tréninků a softbalových kempů. Možná i díky tomuto hendikepu přijde o možnost zahrát si na olympijských hrách v roce 2020. Ale nepředbíhejme.
Evropská medaile byla blízko
V loňském roce coby hráčka české reprezentace bojovala ne evropském šampionátu v Itálii. V konkurenci třiadvaceti týmů obhajovaly Češky bronz. „Všichni očekávali, že opět přivezeme medaili, jenomže bylo si potřeba uvědomit, že náš tým prošel generační obměnou a nově tvořící se tým teprve hledal svou tvář. Úkol zněl jasně, přivézt medaili, protože jenom první tři týmy si automaticky zajistily postup na světový šampionát do Japonska. Že se to nakonec nepodařilo, mrzelo hodně. Ale za naše výkony se myslím nemusíme stydět,“ říká Eliška Mlýnková. Český tým i s kunovickou hráčkou ve svém středu rozhodně ostudu v Itálii neudělal. „Většinu zápasů jsme zvládly, určitě se nemáme za co stydět. Sice je čtvrté místo v Evropě pěkné, ale pro mě je to neúspěch. V souboji o třetí místo s Britkami to byl vyrovnaný boj, který rozhodl jeden povedený odpal soupeřek. Tak už to ale v našem sportu chodí,“ pokrčí rameny Eliška Mlýnková, která poprvé reprezentační dres oblékla v roce 2014.
A právě s reprezentací vyrazila začátkem minulého roku i na softbalový kemp do USA, kde na reprezentantky čekala porce zápasů proti zkušenějším americkým hráčkám. „Za velkou louží je tento sport úplně někde jinde. Každý den nás čekaly dva zápasy. Postupně jsme navštívily Floridu, Miami, Orlando a musím uznat, že hrát proti takovým soupeřkám je opravdu hodně přínosné. Hlavně nadhazovačky a jejich technika jsou asi mimo naše chápání. Ani ne tak v síle nadhozu, ale technice. V jednom zápase dokázaly soupeřky protočit hned sedm nadhazovaček, takže to vůbec nemáte šanci nějakým způsobem zareagovat. Určitě se jednalo o velkou zkušenost, která nám hodně pomohla,“ pochvaluje si Eliška americký kemp.
Na Mlatevni to taky necinklo
V barvách kunovických Šnečic byla Eliška Mlýnková opět jednou z opor týmu. Ten ovšem kvůli rekonstrukci domácího hřiště odehrál jarní část v exilu. „Jaro nám moc nevyšlo, ale nakonec jsme skončily do šestého místa, což nám zaručilo hrát play off. Ve čtvrtfinále jsme odehrály parádní zápasy s pražským Tempem. Takto kdybychom hrály celou sezonu, jsme úplně někde jinde,“ směje se Eliška, která ale vzápětí trochu zvážní. „Ve čtvrtfinále jsme se dokázaly vyhecovat, ale v semifinále s Joudrs už ne. A v boji o třetí místo s Eagles Praha to bylo herně lepší, ale nakonec z toho žádná medaile nebyla,“ dodá Eliška Mlýnková. Kunovické Šnečice obsadily nepopulární čtvrté místo.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace