K obratu zavelel trenér Karabec

Staré Město Sport 16 / 11 / 2011

Staré Město si drží třetí místo

Prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město dávají zapomenout na špatný rozjezd sezony a pokračují ve stínání hlav. O víkendu zvládli na podtrženou jedničku zápasy dvojiček. V souboji jediných moravských týmů v soutěži se dvakrát radovali po pětisetové bitvě a v tabulce si upevnili bronzovou příčku.

STARÉ MĚSTO - Brno B 3:2
Extraligová záloha Brna nastoupila v kompletní sestavě a navíc doplněná šesti hráči širšího kádru „áčka“, takže hráli od prvního servisu naprosto bez zábran. Výborným servisem a tvrdým útokem se prezentoval univerzál Balík. Staroměstští soupeři odolávali s maximálním nasazením a především dobrou obranou na síti, což jim vyneslo dvoubodový náskok, který už nepustili. Vyrovnaný druhý set se zlomil v koncovce. Domácí sice ještě vedli 20:18, jenže soupeř tříbodovou šňůrou otočil a po riskantním servisu nakonec proměnil druhý setbol. Ve třetí sadě  opět dominovali svěřenci kouče Petra Karabce. Pestrou hrou nahrávače Kamlera získali až pětibodové vedení 22:17, které přetavili v druhý bod. Jenže přetahovaná pokračovala i ve čtvrtém setu, který se opět po riskantním servisu a tvrdém útoku stal kořistí mladých hráčů Brna. Ošidný tie-break lépe rozehráli Kamler a spol., když těžili z dobré obrany na síti. Vedli 4:0, 12:7, ale soupeř srovnal a začala tahanice o každý míč. První mečbol měli hosté za stavu 13:14, další po úspěšném dvojbloku Kmenta s Koláčkem domácí (15:14). Ale nakonec proměnili až třetí v pořadí. Sety 21, -24, 20, -23, 17.

Brno B - St. Město 2:3
Do moravské metropole odcestovala ze Širůchu jen osmička statečných, na střídání byl připravený pouze kouč Karabec. I přesto se hosté, hrající s maximální nasazaním, opět radovali po tie-breakové loterii.
Staroměstští měli raketový start, vedli 5:1 a při prvním technickém time-outu 8:4. Jenže pak se začala karta obracet, domácí zlepšili servis a borci VSK kupili chyby na přihrávce. V koncovce se pak usmálo štěstí na domácí, kteří se na vítězné vlně svezli i v druhém setu. Odehrál se totiž jednoznačně v jejich režii. Ani dvousetová ztráta však hosty nepřiměla rezignovat. Zlepšili servis, zpevnili bloky a do hry naskočil i trenér, po jehož servisu hosté utekli na 15:12 a v koncovce od stavu 22:22 na 25:22! Ve čtvrtém setu rozhodil přihrávku domácích Skyba plachtícím servisem, kdy posunul vedení hostů ze stavu 8:7 na 16:7, a opět přišel na řadu tie-break. I v něm se skóre přelévalo jako na houpačce, Staré Město vedlo 8:6, Brno 11:10. Ale závěr nakonec rozhodly výborné bloky hostí a nepřesný útok domácích. Sety 23, 16, -22, -14, -11.
STARÉ MĚSTO: Kamler, Kment, Skyba, Koláček, Paták, Erman, Špalek, Navláčil, Přikryl, Karabec.

autor: PETR STRAKA