K oslavám přispěl vítězstvím i fotbal

Uherské Hradiště Sport 13 / 09 / 2010

Soukup se radoval, ale neslavil

Z fotbalistů Českých Budějovic šel před utkáním respekt. Na hřištích soupeřů totiž letos ještě neprohráli a pokaždé dokázali vstřelit branku. Po zápase se Slováckem to však přestalo platit.
„První poločas měl skončit nula nula, či spíše měl skončit i naším vedením. Otépka měl v počátku vyloženou šanci. Bohužel se tak nestalo. Další vývoj utkání ovlivnila naše chyba, kdy jsme gól domácím doslova darovali na zlatém podnose těsně před přestávkou. Ve druhé půli jsme chtěli být aktivní. Domácí ale začali také náporem, dostali nás pod tlak, ustáli jsme to a ve druhé polovině poločasu jsme se nadechli k nějakému náporu, když jsme chtěli skóre srovnat. Vytvořili jsme si i šance, byť domácí byli stále nebezpeční. V závěru jsme šli do úplného rizika, hráli vabank a v devadesáté minutě přidali domácí pojistku,“ zhodnotil utkání trenér Budějovic Jaroslav Šilhavý.
„V tuto chvíli se mi zápas hodnotí dobře, protože jsme ho zvládli a vyhráli 2:0. Potřebné body, na které jsme čekali víc jak měsíc, se nám podařilo uhrát. Jsem rád, že jsme zopakovali kvalitní výkony doma a navázali na ně. Pokud bych ale šel dopodrobna, tak musím říci, že se u nás stále projevuje bolest, že gólové šance nedokážeme proměnit a dostat se do klidnější situace dřív. Na druhé straně chci dnes pochválit hráče v defenzivě. Troufnu si říci, že dnes jsme neudělali podstatné hrubé chyby. Výkon byl mnohem koncentrovanější než třeba v Jablonci. Jsem rád, že jsme zápas zvládli, ale za sebe musím říci, že vítězství nijak slavit nebudu, protože jsem Jihočech a porazil jsem Jihočechy. Takže si nedám ani burčák,“ odmítl slovácký nápoj k oslavě, který tekl proudem na Slovácku po celý den, trenér 1.FC Slovácko Miroslav Soukup.