Kadlec a spol. si podmanili Trnavu

Uherské Hradiště Sport 05 / 01 / 2010

Internacionálové Slovácké Slavie Uherské Hradiště zakončili rok 2009 vskutku brilantně. Na premiérovém ročníku halového klání ve Vítkovicích nejprve urvali druhé místo, aby pak v jubilejní dvacáté kapitole turnaje o Pohár primátora města Trnavy rozesmutnili domácí obhájce a potřetí v historii zvedli nad hlavu prestižní trofej!
Kadlec a spol. stejně jako na Jánošově memoriálu neokusili hořkost porážky ani na severu Moravy. Jenže na druhý turnajový triumf ze sebou nedosáhli... „Start měli kluci parádní, porazili ostravský Baník 5:2, jenže pak trošku nezvládli první poločas souboje s domácími a po obrátce už jen dokázali dvěma góly vyrovnat na 3:3,“ litoval trošku Václav Bednařík, jeden z dvojice trenérů internacionálů Slovácké Slavie. A jelikož Trnavští byli stoprocentní, proměnil se jejich souboj s borci ze Slovácka ve finále.
Zápas se přeléval jako na houpačce a nakonec skončil zaslouženou remízou 2:2, kterou dvě minuty před koncem zachraňoval Milan Andrýsek. „I za druhé místo si všichni zaslouží absolutorium. Kluci totiž prokázali obrovskou morální sílu, v každém zápase sice kapitulovali jako první, ale vždy se zvedli a hrozící porážku odvrátili,“ smekl Bednařík. Cenu pro nejlepšího hráče turnaje si odnesl nestárnoucí Ladislav Soviš.
A rozjetou Slováckou Slavii nezastavili ani protivníci na 20. ročníku turnaje o Pohár primátora města Trnavy. Svěřenci trenérské dvojice Karel Kuba, Václav Bednařík nikoho nešetřili a vyrvali ze spárů domácích cennou trofej. „Když jsme po pěti minutách úvodního zápasu s Banskou Bystricí vyhrávali 3:0, věděl jsem, že si pohár odvezeme! Soupeř měl mančaft v průměru o osm let mladší, ale naprosto nestíhal,“ nešetřil chválou kouč Karel Kuba. Stejný scénář měl i souboj se Žilinou, pro kterou byla porážka 3:1 opravdu velmi milosrdná. Matematika před závěrečným duelem s domácími obhájci prvenství byla jasná, Slováckou k triumfu dotlačí i porážka o gól. „Trnavští sice rychle vedli, ale pak už se hrálo zcela podle našich not. Na kluky se byla radost dívat, byli neustále v pohybu a sérií krátkých narážeček soupeře vyloženě deptali,“ komentoval třetí vítězství 3:1 Kuba. Úspěch Slovácké podtrhl Pavel Barcuch, který byl vyhlášen nejlepším gólmanem turnaje. Mimochodem už počtvrté v jeho historii.
Zrcadlo výsledků, Vítkovice: Slovácká Slavia - Baník Ostrava 5:2, J. Litoš 2, Kadlec, Soviš, Hlahůlek, - Vítkovice 3:3, Soviš, J. Litoš, Hlahůlek, - Trnava 2:2, J. Litoš, Andrýsek, Trnava: Slovácká Slavia - Banská Bystrica 3:1, Bouřa, Soldán, Hábl, - Žilina 3:1, Melichárek, Soldán, Valčík, - Trnava 3:1, Soldán, Kadlec, Hlahůlek.