Kadlec: Hrajeme i o region

Kadlec: Hrajeme i o region
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 27 / 08 / 2018

Michal Kadlec si užívá návrat do rodného kraje i do klubu, který jej do velkého fotbalu vypustil. Po štacích ve Spartě, německém Leverkusenu, tureckém Fenerbahce a znovu Spartě se vrátil do do Slovácka, kde jej čeká první velké slovácko-zlínské derby.

Jste rád, že máte za sebou týdny nejistoty, trénování, vyjednávání se Spartou a že se dnes můžete plně soustředit na starty za Slovácko?
Samozřejmě, že jsem rád. Nebylo to nic příjemného, protože člověk nevěděl, na čem je. Byly to rozpolcené pocity. Půlka hlavy v Praze, půlka tady. Půlka věcí v Praze, půlka tady… Jednání nebyla jednoduchá a člověk pořád nevěděl, jak to dopadne. Teď se už konečně můžu dívat dopředu a jsem rád, že to takhle dopadlo. Smlouva ve Slovácku je nastavená na rok a uvidíme, co se stane po něm.
V kariéře jste zažil spoustu derby Sparta - Slavia, Leverkusen - Kolín, Fenerbahce - Galatasaray, Besiktas, …  Vzrušuje vás vůbec blížící se derby se Zlínem?
Samozřejmě! Každé derby je vzácné… Navíc jsme prý Zlín už dlouho neporazili. Jsou před námi v tabulce, měli dobrý start, a tak je o to větší naše motivace. Hraje se kvůli Barumce v pondělí, ale pořád jsou ještě prázdniny. V 18 hodin, nemá být snad takové horko, tak snad si lidé cestu na stadion najdou. My budeme chtít k tomu všemu i potvrdit dobré výsledky. Chceme jít dál a kvalitou i charakterem bodovat. Hraje se nejen o tři body, ale i o region. „Městské“ derby chcete vyhrát vždycky.
Zlín přiveze Michal Bílek, kterého znáš velmi dobře. Už se na zlínském celku projevuje jeho rukopis?

Díval jsem se, že hrají na trenéra Bílka v netypickém rozestavení: 3-5-2. Myslím ale, že se přizpůsobil typům útočníků i záložníků, které má k dispozici. V nároďáku jsme hrávali 4-5-1. Uvidíme, s čím vyrukují na nás. Michala Bílka si velmi vážím. Zažili jsme toho spolu hodně jak v nároďáku, tak ve Spartě. Když jsem byl v Praze, tak jsme spolu zašli i na oběd… Je to super trenér i super člověk, který to měl v nároďáku strašně složité. Bojovali jsme hodně i za něj. Samozřejmě, že jej teď budu chtít porazit, ale pak mu přeji, aby se mu dál dařilo.

     

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace