Kádr doplnili Hanáci, ČSK stále trápí koncovka

Kádr doplnili Hanáci, ČSK stále trápí koncovka
Foto: František Blaha  /  U Olšavy věří, že 15. června ve městě nezavládne smutek.
Uherský Brod Sport 09 / 03 / 2024

Těžká šichta čeká třetiligové fotbalisty ČSK Uherský Brod. Klub s více než 130letou historií se v jarních odvetách pokusí odvrátit pád do divizních vod. Vyrukuje do nich z předposledního místa, ale jen s pětibodovou ztrátou na dvanácté Rosice. U Olšavy věří, že 15. června ve městě nezavládne smutek.

„Jediným cílem je bez diskuzí záchrana. I když výsledky přípravných zápasů nebyly ideální, je třeba si uvědomit, že za pochodu budujeme nový tým. Věřím, že si všechno rychle sedne a tabulkou se postupně budeme prokousávat výš,“ je optimistou Miroslav Ondrůšek, trenér Uherského Brodu, který se ostatně do mateřského klubu vrátil z nedaleké Nivnice právě kvůli boji o záchranu. „Uherský Brod je pro mě srdeční záležitostí, do třetí ligy patří,“ prohlásil.

Jeho soubor odehrál sedm přípravných zápasů, prohrál jen s divizním Lanžhotem (0:1), ale taky pouze dvakrát vyhrál, a to nad třetiligovými Novým Mestom nad Váhom a Baťovem, který hraje krajský přebor. Klub až v minulém týdnu doladil změny v kádru. Kroměřížskou enklávu u Olšavy v podobě Novotného s Votavou (prodloužené hostování) doplnili další čtyři hráči na hostování, brankář Jan Lebánek (24 let), obránci Šimon Vyhlíd (22), Vladyslav Mazuryk (19) a záložník Patrik Červenka (24). Z třetiligové slovenské Dubnice nad Váhom ještě přišel stoper Pavol Řešetka (21). „Věřím, že všichni budou přínosem,“ uvedl Ondrůšek. Kabinu zatím opustil jen Mario Michalec, který zamířil do Strání. „Několik hráčů už trénuje s týmy z nižších soutěží, v jednání je jejich odchod, případně hostování. Každopádně chceme, aby kluci, kteří se nedostanou do kádru, měli herní vytížení,“ doplnil kouč.

Uherský Brod na úvod jara čeká velmi těžký protivník, v neděli zajíždějí na půdu čtvrtého Uničova, který dělí jen dva body od lídra z Karviné. Severomoravany naposledy porazili 15. září 2018. Od té doby si připsali remízu a šest porážek za sebou (skóre 3:20)! „Těžký start, ale uděláme maximum pro dobrý výsledek. Bod by byl zlatý,“ uvědomuje si bývalý prvoligový gólman, který navíc nemůže počítat se službami vykartovaného tria Somberg, Novotný, Mančík.

Tagy článku

TOPlist