Kalabiška: Nechápu, že tady není video

Uherské Hradiště Sport 21 / 09 / 2022

Ve druhém zápase Evropské konferenční ligy se Jan Kalabiška opět zapsal mezi střelce. Druhý gól, který mohl dokonat obrat ve skóre, mu překazil kontakt Solda, který mu vyzul i kopačku.

Nevím, jak to nazvat. Napadá mě zářez rozhodčího. Penalta byla podle mě jasná a nechápu, že tady není video, a je to škoda. Přejel mně celý kotník a ve finále mně vyzul kopačku a nechápu, že to neviděl.

Při druhém gólu to vypadalo, že byl Hofmann faulovaný.

Standa říkal, že mu přišlápl nohu, a proto nemohl vyskočit. Video by to určitě také odhalilo.

Navíc penalta zapískaná pro domácí. Těch diskutabilních výroků bylo více...

Hofi ho trochu postrčil. Za mě to ale nejsou penalty.

Byl dnes Köln pro vás hratelným soupeřem? Na hřišti docela chybovali...

Nebyli to takoví fotbalisti jako třeba na Fenerbahce. Dalo se s nimi hrát. Bohužel jsme ze dvou standardek dostali dva góly. Hru jsme ale vyrovnali a v začátku druhého poločasu byli  lepší. Vlétli jsme na ně, dokázali vyrovnat, přišla moje šance... Měl jsem ji proměnit a nemusel se tady hádat o penaltu. Nám ji nepískl. Na druhé straně ano. Pak nás dorazili na čtyři dva.

Ve druhé půli jste byli docela v laufu.

Byli. Měli jsme šanci, já jsem měl dát na 3:2. Sice bychom třeba 4:3 prohráli anebo remizovali 3:3. Těžko říci.

Zápas měl vysoké tempo. Byl pro vás náročný fyzicky?

Byl. Na domácích bylo vidět, že jsou na tom kondičně dobře. Na to jsme se ale připravovali. Káca (Michal Kadlec) nám před zápasem říkal, že kolem šedesáté minuty třikrát střídají, protože hrají náročný styl. Hodně nás presovali a moc času jsme vzadu na výstavbu hry neměli a hodně se to nakopávalo a čekalo se, kam se míč odrazí. V jednu chvíli se hrálo nahoru dolů a stálo nás to hodně sil.

Trávník stadionu je pověstný svojí kvalitou. Jak se vám zdál při hře?

Byl dobře nakropený, ale na můj vkus se docela trhal. Pár děr na něm bylo, ale neskákalo to, takže za mě dobrý.

Co jste si řekli v kabině v poločasové přestávce, že jste soupeře zatlačili?

Že na ně vlítneme jako Partizan na nás doma. Že zkusíme dát kontaktní gól, což se nám povedlo. Vyrovnali jsme a měli šanci na 3:2. Vstoupili jsme do druhé půle dobře a k ničemu je nepustili. Rozhodly to dvě sporné situace.

Góly ze standardek asi hodně štvou. I trenéra...

No ten nám to dal pocítit už o přestávce. Když je ale dobrý náběh, tak se to brání těžce.

Do Stockholmu vám neletělo letadlo. Teď zase výkon rozhodčího. Máte v Evropě i kopec smůly?

Trochu smůly asi máme, ale musíme se s tím porvat. Jsme v Evropě nováčci a atmosféra asi pohltila i rozhodčího. Bohužel. Trošku asi vždycky připískává domácím.