Kalamita: Kamler a spol. jeli vlakem!

Praha Sport 11 / 01 / 2010

Souboj volejbalistů Starého Města předčasně ukončilo zranění Dosoudila, neměli s kým hrát!

Bitvy volejbalistů VSK Staré Město provázela celá řada komplikací. Už v týdnu se přihlásila další zranění a pracovní povinnosti, takže kouč Bedřich Dosoudil postrádal šestici Hýsek, Pecháček, Košík, Brauner, Kment a Erman. A další potíže způsobila sněhová kalamita, kvůli níž hráči cestovali k zápasům vlakem...
Prosek - Staré Město 0:3 (-22, -20, -18)
Vzhledem ke zpoždění vlaku naskočili Staroměstští do utkání prakticky bez rozcvičení, což se projevilo v úvodu určitými komplikacemi. Navíc atypická hala domácích s výškou stropu pouhých 6,80 m jim zpočátku přivodila řadu nepřesností v přihrávce. Postupně se hosté rozehráli a v celém průběhu utkání měli navrch. Kvalitním servisem rozhodili přihrávku domácích, postupně získali pětibodový náskok 18:13, který i přes chyby v koncovce dotáhli k zisku úvodního setu.  Ve 2. setu se převaha zkušeného celku staroměstských volejbalistů projevila ještě výrazněji. Ačkoliv bylo skóre dlouho vyrovnané 16:16, následující bloky a razance v útoku přispěly k zisku setu a vedení 2:0. V závěrečné sadě potvrdili staroměstští volejbalisté roli favorita  a utkání dovedli k jasnému vítězství. Výrazně k tomu přispěli skvělým servisem Herich a Přikryl.
Dobřichovice - Staré Město 3:0 (1, 0, 0)
Do Dobřichovic se Kamler a spol. opět přemístili vlakem, ale již bez „farmáře“ Přikryla, který hrál extraligu za Zlín, a zraněného Špalka. Torzo šesti hráčů s nahrávačem Kamlerem, Janouchem na univerzálu a koučem Dosoudilem na smeči mělo proti druhému týmu soutěže pramalou šanci na úspěch.
Už z výsledku je zřejmě, že prognózy se naplnily, nicméně zápas neměl obvyklý průběh. Hosté se sice ujali vedení 1:0, ale pak bodově ztráceli, a když se zranil Dosoudil, střetnutí bylo předčasně ukončeno pro malý počet hráčů VSK. A bodové stavy dopsány v neprospěch hostů.
STARÉ MĚSTO: Janouch, Přikryl, Herich, Pospíšil, Špalek, Maděra, Kamler.

autor: PETR STRAKA