Kalendář zahřeje duši

Kalendář zahřeje duši
Slovácko Sport 23 / 07 / 2008

Jiří Macht je mladý pražský fotograf, který má za sebou focení v USA, Tibetu, Kubě, Tasmánii i po celé Evropě. Na Slovácku si však odbyl svoji velkou premiéru. Erotický fotbalový kalendář dosud nikdy nefotil.

To je pravda. Eroticko-fotbalový kalendář je mojí premiérou. I když fotbalový kalendář jsem kdysi dávno už dělal, ale to byla jen jedna kartička, tuším pro Sazku.
Čím z focení se zabýváte nejčastěji a nejraději?
Několik let jsem dělal akty, ale teď se zajímám o konceptuální umění. Tzn., že fotka nemusí hrát úplně prim. Může to být jakákoliv kombinovaná technika, i třeba počítačová, ale musí vycházet z fotky. V první řadě se zajímám o výtvarnou fotku a je jedno, jestli je to krajina, nebo akt. Hlavně to musí být estetická záležitost.Nesmí to být nic co by pohoršovalo.
 Co všechno z toho, co jste vyjmenoval, se objeví v kalendáři?
Objeví se tam dívka v kombinaci s hráči. Dívka by měla být něco mezi duchem, múzou a současně i hráčem. Jako by tam nebyla, a přesto s hráči hrála. Myslím, že modelky ke sportu a fotbalu patří. Vždyť to vidíme třeba v automobilovém sportu.
Půjde o kalendář černobílý?
Ano. Na devadesát osm procent to bude černobílý kalendář.
To znamená, že na něm budou dvě procenta barev?
(Úsměv) To ne, ale dnes je tak krásné počasí pro focení a když jsem viděl ve foťáku ty barvy, tak to možná přehodnotím a může se stát, že tam bude něco lehce kolorované do nějakého tónu. Říkal jste, že používáte počítačovou techniku.
Použijete ji i při tvorbě tohoto kalendáře?
Ne. Maximálně při retušování fotografií.
Na jaké příběhy na fotografii se fanoušek může těšit?
Celý kalendář by měl být příběhem fotbalového zápasu. Od zapískání do píšťalky až po hrátky na hřišti po utkání. Přitom na každém záběru se objeví dívka - múza.
Ta jediná bude dodávat fotkám erotický nádech?
Já bych ani neřekl erotický nádech. Budou to její akty, ale úplně erotické to nebude, že by to mělo chlapy vzrušovat. To ne.
Co by tedy tento kalendář měl přinést?
 Příjemný pohled, který si pověsí do kůlny jak letitý fanda Slovácka, tak si to dá do kanceláře třeba architekt.
Takže by ten kalendář měl rozehřát více duši jak tělo?
Teď jste to vystihl přesně. 

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace