Kameník vyslyšel prvoligové volání, na lavičce jej vystřídá Machala

Kameník vyslyšel prvoligové volání, na lavičce jej vystřídá Machala
Foto: FK Pohronie  /  Jan Kameník se vrací do profesionálního fotbalu, povede poslední tým slovenské Fortuna ligy.
Strání Sport 20 / 10 / 2020

Fotbalisté FC Strání už podruhé v sezoně mění trenéra! Rošádu však nemají na svědomí nelichotivé výsledky týmu, ale nabídka, kterou kouč Jan Kameník nemohl odmítnout. Splnila mu totiž sen o návratu do profesionálního fotbalu. V týdnu usedl na lavičku FK Pohronie, posledního týmu slovenské Fortuna ligy.

„Odcházím s těžkým srdcem, vytvořili jsme dobrou partu, hráči už dokázali, hlavně v posledních dvou zápasech, přetavit mé požadavky do hry a sbírali body. U vítězství ve Vsetíně už jsem ani nebyl, ale moc mě potěšilo. Na Strání nikdy nezapomenu, fotbal tady lidé dělají srdcem a naplno,“ vyznal se Kameník. Tým ze Zelniček koučoval v šesti zápasech, ze kterých vydoloval 10 bodů (3-1-2, skóre 9:7).

Tým přebíral na 10. pozici, aktuálně je devátý. U když jej do podhůří Bílých Karpat lákali, měl jasnou podmínku. „Po podzimní části si sedneme a vyhodnotíme, jestli se domluvíme dál, nebo se naše cesty rozejdou. Kdyby ale přišla nabídka návratu do profesionálního fotbalu, klub mě uvolní. Je to moje práce, zaměstnání, které mě naplňuje,“ prohlásil na začátku září Kameník. Asi ani sám netušil, že Strání dá vale už po šesti zápasech…

Poslednímu týmu nejvyšší slovenské soutěže se neupsal ze dne na den, námluvy trvaly delší dobu. „Žádné velké rozhodování, toužil jsem po návratu do profesionálního klubu, který hraje první ligu. I když jsem měl i jiné nabídky, ta z Pohronie byla jediná konkrétní a dotažená k osobnímu jednání,“ svěřil se osmatřicetiletý kouč, který má za sebou i angažmá v prvoligovém Zlíně. V Jihlavě působil jako asistent trenéra. Kameník nekončí jen ve Strání, ale i ve Zlechově, kde byl hrajícím asistentem trenéra.

Do Žiaru nad Hronom přichází s jediným cílem, zachránit I. ligu. „I když jsou poslední, mají stejně bodů jako předposlední Trenčín a ztráta na ostatní není rovněž veliká. Když dokážeme pravidelně bodovat, z pásma sestupu utečeme,“ uvědomuje si Kameník, který na lavičce vystřídal Mikuláše Radványho a už v sobotu si odbyl vítěznou premiéru, když skalpoval právě Trenčín (?:?).

Osiřelé trenérské taktovky ve Strání se zatím chopí dosavadní asistent Ondřej Machala. „Víc to neřešíme, protože se stejně asi bude hrát nejdříve za 50 let… Rozhodnutí vlády nechápu, za mě se mělo hrát dál bez diváků. Je zvláštní, že ve fabrikách pracují stovky, tisíce lidí, ale trénovat v patnácti a venku nemůžeme,“ diví se Josef Popelka, sekretář Strání.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace