Kamler, Erman, Koláček... a VSK vede 2:0!

Staré Město Sport 08 / 02 / 2012

Kouzlo haly na Širůchu funguje i v play-off. Prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město na prahu čtvrtfinálové série dvakrát porazili ČZU Praha a od postupu mezi nejlepší kvarteto je dělí jediné vítězství.
St. Město - ČZU Praha B 3:1
Start byl pro fanoušky šokem, domácí totiž rychle prohrávali 2:7, když se trápili hlavně s přihrávkou podání extraligového Širokého a Záveského. I zásluhou jejich smečovaného servisu tahali Staroměstští celý první set za kratší konec a výrazně jej prohráli. Ani druhý set nevěstil nic dobrého, byť se hra kapánek vyrovnala. Zlom přišel za stavu 9:11, kdy domácí šňůrou úspěšných bloků otočili na 14:11. O osudu sady pak definitivně rozhodla šňůra výborných servisů Přikryla, při níž domácí utekli na 17:12 a koncovku si pohlídali.
Od třetího setu se zápas už odvíjel podle staroměstských not. Svěřenci kouče Petra Karabce na palubovce kralovali, když se prezentovali neprodyšnými bloky, kterými hostující smečaře doslova vymazali.
V závěrečném setu Kment a spol. rychle získali výrazný náskok, který už nepustili. Největší údernou silou byl blokař Koláček a smečař Erman, které Kamler zásoboval výbornými nahrávkami. Sety -17, 20, 20, 14. Stav série 1:0

Druhé utkání bylo daleko vyrovnanější, domácím se totiž tolik nedařilo a hosté se zlepšili ve všech herních činnostech. Ještě v polovině úvodního setu Pražané vedli 15:11, ale pak Staroměstští opět neprodyšnými bloky otočili skóre na 17:16 a po nepříjemném servisu Skyby získali rozhodující náskok 21:17. Jenže ve druhé sadě se situace opakovala, hosté se zásluhou tvrdého servisu dostali do vedení 14:10, pak domácí otočili až na 22:20 a měli dokonce za stavu 24:23 setbol. Jenže hosté jej odvrátili, aby pak sami druhý setbol proměnili útokem soupeře do bloku…
V dramatické třetí sadě vedlo Staré Město při druhém technickém time outu 16:13 a už náskok nepustilo. Závěrečný set domácí vybojovali nejtěsnějším rozdílem. V jeho průběhu Karabcovi boys sice získali vedení 16:11, ale vlastními chybami na přihrávce se o něj připravili. Při vyrovnané koncovce 23:23 nejprve útokem vybojovali mečbol, při útoku hostů se prezentoval skvělým zákrokem v poli Koláček  a vzápětí domácí výborným blokem zápas ukončili.
Sety 19, -26, 22, 23. Stav série 2:0
STARÉ MĚSTO: Kment, Kamler, Erman, Paták, Koláček, Skyba, Špalek, Přikryl, Maděra, Janouch, Salava, Karabec.

autor: PETR STRAKA