Kamler je fit, ale zůstane na lavičce

Kamler je fit, ale zůstane na lavičce
Foto: sal  /  Petr Karabec
Staré Město Sport 09 / 03 / 2011

Kouč Petr Karabec vítěznou sestavu nezmění

Zahrají si prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město o postup do extraligy, nebo je čeká „jen“ bitva o bronz? Ještě před týdnem nebyly jejich finálové ambice vysoké, jenže po odvetě na Širůchu je všechno jinak. Semifinálová série je vyrovnaná 2:2 a na koni jsou právě borci ze Širůchu...
„Soupeři jsme nepovolili ani set, což může s jeho sebevědomím hodně zacloumat. Ale na druhou stranu jej výprask může nakopnout. Šance jsou stále padesát na padesát,“ odmítá roli mírného favorita Petr Karabec, hrající kouč Starého Města.
Jeho družina každopádně v pátek i v sobotu připomínala neohroženou armádu, která protivníka sfoukla jako svíčku... „Určitě povzbuzující vítězství, ale nutno podotknout, že průběh určitě nebyl až tak hladký. Třeba ve druhém setu sobotního duelu jsme měli dlouho na kahánku, ještě jsme prohrávali 19:20, ale dokázali v koncovce otočit,“ připomíná asi nejkritičtější okamžik víkendu Karabec, který s třísetovými záležitostmi nepočítal. „Kdepak. To mě opravdu ani ve snu nenapadlo,“ přiznává bývalý vynikající reprezentant.
Do středních Čech vyrazí Staroměstští už s ústředním nahrávačem Liborem Kamlerem, ale v základní šestce se určitě neobjeví. „Vítězná sestava se nemění, což platí dvojnásob pro semifinálovou sérii. Až podle vývoje se Libor případně na palubovce objeví,“ potvrdil Karabec, který však možná nenasadí Jindřicha Pospíšila. „Čeká přírůstek do rodiny a zrovna v den zápasu má manželka termín porodu. Ale uvidíme, třeba přijde mimčo na svět dřív,“ usmívá se kormidelník.
V semifinálové konečné jeho tým nečeká žádná procházka růžovým sadem, ostatně Dobřichovice před vlastními fanoušky v letošní sezoně ještě neprohrály a ztratily jen 18 setů. O pět je obralo Staré Město. „Každá série jednou končí. Už to ale bude loterie, uvidíme. Finále by však bylo parádní tečkou za parádní sezonou,“ přeje si Karabec.

autor: PETR ČECH

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace