Kanci se dočkali první výhry

Uherský Brod Sport 31 / 05 / 2019

Inlinehokejisté IHC Kanci Uherský Brod konečně vymazali nulu z kolonky výher. Až v osmém extraligovém vystoupení vybojovali první tři body, když zásluhou povedené poslední čtvrtiny zadupali Mission Roller Brno, osmý tým soutěže. O čtyři hodiny později ale nestačili na sedmé Boskovice.
UH. BROD - Brno 7:4
Broďané sice už ve druhé minutě otevřeli skóre Šillerem a ještě jednou vedli po trefě Popelky, ale borci zpod Špilberka postupně převážili misky vah na svou stranu. Nejtěsnější vedení drželi až do 42. minuty, ve které Kanci zosnovali rozhodující úder, když si dvěma góly během 52 sekund vzali vedení zpět. Brno reagovalo oddechovým časem, ale soupeře už z koně nesesadilo. V závěrečných minutách naopak domácí ještě přidali dva zásahy do černého. Branky: Popelka 2, Pavlůsek 2, Šiller, Janota, Budil. Čtvrtiny 1:1, 1:2, 1:1, 4:0.
UH. BROD: Málek - P. Vaněk, Šiller, Pavlůsek, Popelka, Gazda, Budil, Marek, Surý, Janota.
UH. BROD - Boskovice 1:9
S Boskovicemi tahali domácí od začátku za kratší konec, první třetinu ještě prohráli jen 0:1, ale od druhé se s góly v jejich kleci roztrhl pytel. Čestný úspěch Broďanů zařídil nejzkušenější člen týmu Šiller. Zbylé šance jeho spoluhráči nevyužili a zůstávají na chvostu extraligového pelotonu. Branka: Šiller. Čtvrtiny 0:1, 0:3. 1:4, 0:1.
UH. BROD: Haloda - P. Vaněk, Šiller, Pavlůsek, Popelka, Gazda, Budil, Marek, Surý, Janota, J. Vaněk, Heča.