Kanci se trápí, čekají na první body

Uherský Brod Sport 20 / 05 / 2022

Inlinehokejisté IHC Kanci Uherský Brod zůstávají po úvodních třech kolech STILMAT extraligy bez bodu a na dně tabulky. A přitom se třikrát představili na domácí půdě. Jestliže s Brnem a Boskovicemi odehráli vcelku vyrovnané partie, v krajském derby se Zlínem vyhořeli.

UH. BROD - Roller Brno 4:6

Start si asi domácí malovali v růžovějších barvách. Heča a spol. přitom odehráli dobrý první poločas, měli více ze hry a zaslouženě otočili skóre z 0:1 na 3:1, když se výstavní trefou pod víko blýskl Stiksa. To hosté sváděli marný boj s brankářem Tomášem Málkem.

O osudu zápasu nakonec rozhodla pasáž od 25. do 30. minuty, kdy Brňané třemi góly převážili misky vah na svou stranu a definitivně pak soupeře dorazili ve 34. minutě, kdy Málka překonali dvakrát během 6 sekund! Kanci už pak pouze korigovali. Branky: Stiksa 2, Červenka, Mikulec. Poločas 3:1.

UH. BROD - Boskovice 3:5

S Boskovicemi domácí doplatili na žalostný první poločas, který prohráli 0:4. Po přestávce se sice oklepali, rychle snížili, ale místo dalšího gólu v nabídnuté přesilovce inkasovali po jejím skončení popáté. Broďané ještě nesložili zbraně, zvýšili aktivitu, tlačili se do zakončení, ale porážku už pouze korigovali. Branky: D. Pavlůsek, Budil, D. Rauš. Poločas 0:4.

UH. BROD - Zlín 4:15

Souboj Kanců s doposud stoprocentními Ďábly ze Zlína se rychle proměnil ve hru kočky s myší. Na úvodní gól soupeře sice Broďané ještě zareagovali, ale pak pětkrát v řadě inkasovali. Jiskérku naděje ještě vykřesal dvěma góly Tomáš Beneš, jenže druhý poločas byl v podáním domácích tristní. Málek lovil puk ze sítě ještě osmkrát… Branky: Beneš 2, Mikulec, Szabo. Poločas 3:7.

UH. BROD: T. Málek (24. K. Málek) - Beneš, Mikulec, Popelka, Heča, Janota, Klauda, Szabo, Vaněk.

1. Devils Zlín       3             0             0             0             26:13     9

2. Přerov             2             0             0             0             15:3        6

3. Roller Brno    1              0             0             2             14:17      3

4. Boskovice     1              0             0             2             9:16       3

5. Uh. Brod        0             0             0             3             11:26      0