Kanci se ze dna už nevyhrabou

Uherský Brod Sport 11 / 06 / 2022

Inlinehokejisté IHC Kanci Uherský Brod už mají jistotu, že po základní části extraligy obsadí ve skupině Východ poslední místo. V přímém souboji o odlepení se ze dna totiž padli na půdě Boskovic a následně nekladli velký odpor favorizovanému Brnu.

Boskovice - UH. BROD 8:2

Souboj týmů ze spodních pater tabulky začali lépe domácí, kteří už ve třetí minutě překonali zkušeného Karla Málka. Broďané se však rychle oklepali, vyrovnali hru a v 19. minutě i skóre, když se šikovnou tečí prosadil Mikulec. Jenže radost na hostující lavičce vydržela jen 11 sekund. Gól do šatny zápas zlomil, po přestávce už jasně kralovali Boskovičtí, kteří ve 29. minutě vedli už 6:1. I když v přesilovce ještě snížil Budil, byla to jen labutí píseň… Branky: Mikulec, Budil. Poločas 2:1.

Roller Brno - UH. BROD 11:3

Favorit nezaváhal, roli splnil do puntíku. Už po prvním poločase měl pohodlný čtyřbrankový náskok. Brno od začátku diktovalo tempo hry, ale za stavu 2:0 z ojedinělé šance vykřesal naději Mika, který po vyhraném vhazování doslova dotlačil puk do branky. Jenže to byl jen záblesk. Mission Roller pokračoval v nastoleném rytmu a nakonec Kancům „načepoval“ jedenáct branek. Ve druhém poločase už pouze výprask korigoval dvěma góly D. Pavlůsek. Broďané tak zakončí základní část jako nejhorší tým, dočkají se v derniéře na ploše Přerova aspoň bodového zisku? Branky: D. Pavlůsek 2, Mika. Poločas 5:1.

UH. BROD: K. Málek - Budil, Heča, Mika, Mikulec, D. Pavlůsek, Stiksa, Szabo, P. Vaněk.