Kanci vyryli v poháru jen bodík

Uherský Brod Sport 12 / 06 / 2020

Extraligoví inlinehokejisté IHC Kanci Uherský Brod vykročili do soubojů o Pohár ČAILH - TOP divize, skupiny C, levou nohou. V úvodním turnaji ve Zlíně si připsali do tabulky pouze jediný bod za plichtu s Roller Brno.

Z extraligové skupiny Východ se do pohárových bojů přihlásilo jen kvarteto Uh. Brod, Devils Zlín, Roller Brno a Boskovice. Nejlepší formu prokázali „Ďáblové“, kteří si připsali plný počet bodů.

UH. BROD - Zlín 2:5

I když byl zápas poměrně vyrovnaný, Zlín si bez větších problémů dokráčel pro vítězství. Kanci totiž doplatili na mizernou koncovku. Střelecké prokletí prolomili až za stavu 0:4 na začátku poslední čtvrtiny. Uherskobrodští dvěma slepenými góly během 31 sekund zápas zdramatizovali, ale další gól už nepřidali. Naopak za 28 sekund inkasovali popáté. Branky: Budil, Szabó. Čtvrtiny: 0:0, 1:0, 2:0, 2:2.

UH. BROD - Brno 4:4

Kanci nebyli favoritem, očekávalo se vítězství vyslanců z moravské metropole. Jenže Heča a spol. se vzepřeli papírovým předpokladům a v úvodních třech minutách si vytvořili dvoubrankový náskok. Když pak ve druhé části zvýšil v přesilové hře Stiksa na 3:0, zdálo se, že si za opasek pověsí cenný skalp. Soupeř však nehodil flintu do žita a manko vymazal, takže se nakonec zrodila zasloužená remíza. Branky: Trenčan, M. Haloda, Stiksa, Budil. Čtvrtiny 2:0, 1:2, 1:2, 0:0.

UH. BROD: O. Haloda, Málek – Budil, M. Haloda, Heča, Malý, Mikulec, Mrázik, D. Pavlůsek, Stiksa, Szabó, Trenčan, J. Vaněk, P. Vaněk.