Kaňkou zranění Poláškové a Sklenářové

Sport 23 / 11 / 2012

Kouč Antonín Střelec se po zápase zlobil na sudí

Výsledková houpačka prvoligových házenkářek HSK Kunovice pokračuje. Zraněními a nemocemi zdecimovaný kádr po triumfu nad Vršovicemi nepochodil na palubovce zálohy interligové Olomouce, odkud si převezl jedenáctibrankový výprask. Kaňkou zápasu je zranění brankářky Poláškové a Sklenářové...

Olomouc B - Kunovice 32:21
Marodka nepustila na Hanou kvarteto Brablcová, Gozová, Ježková, Žáková, takže kouč Antonín Střelec měl k dispozici pouze deset hráček, včetně dvou brankářek. Kunovjanky přesto hrály od začátku vyrovnanou partii. Týmy se přetahovaly o každou branku, když hostující výběr držela nad vodou kouzelnými zákroky brankářka Polášková. A výborně fungovala spolupráce spojky Horákové s pivotmankou Kosinkovou. Až v závěru první půle se domácí výběr utrhl na tři branky. „Bohužel ve druhém poločase se ukázala jako citelná absence jedné z nejlepších hráček Brablcové. Zápas jsme navíc dohrávaly bez brankářky Poláškové, která byla po úmyslném nastřelení odnesená z hřiště a vypadá to na otřes mozku,“ kroutí hlavou Střelec, který v závěru šetřil i Sklenářovou. „Po hrubém likvidačním faulu dohrávala se sebezapřením,“ vysvětlil lodivod. A když ve 46. minutě viděla červenou kartu kapitánka Jarmila Štěrbová, osud Kunovic byl zpečetěn.
Střelec si po závěrečném hvizdu postěžoval na odlišný metr rozhodčích, kteří podle něj interligovým zálohám nadržují. „Soutěž zcela degradují, ať mají vlastní po vzoru fotbalu. Když nastoupí s více než polovinou hráček z mezinárodní soutěže, je to pak těžké. A sudí se jim ještě snaží zavděčit,“ zlobí se kunovický lodivod. Jeho výběr teď čeká souboj s „béčkem“ Zlína. „Jelikož interliga skončila, očekávám, že soupeř opět nastoupí notně posílený,“ předpokládá Střelec. Poločas 13:10.
KUNOVICE: Polášková, Zemánková - Hrabalová, Jurasová 2, Sklenářová 3, Horáková 4, Kosinková 3, Křeháčková, Štěrbová 7/4, Bílková 2.