Kanoisté sbírají medaile i v běhu

Ostrožská Nová Ves Sport 11 / 11 / 2019

Kanoisté TJ Ostrožská Nová Ves po konci sezony rozhodně nezahálí, v rámci podzimního kondičního soustředění na Vysočině absolvovali Sokolský Běh republiky v Novém Městě na Moravě, kde si doběhli pro tři cenné kovy. A stejný počet medailí vybojovali na otrokovickém Memoriálu Josefa Podmolíka v půlmaratonu.
Na start Běhu republiky u příležitosti 101. výročí založení republiky, který se uskutečnil na dvanácti místech Česka a USA (Portland, Washington), se postavilo 23 rychlostních kanoistů od Kunovské tabule. „Hlavní závod na 6,5 kilometru absolvovalo 67 běžců a běžkyň, mezi nimi i Ondřej Prchlík, který skončil v konkurenci starších a zkušenějších atletů na výborném pátém místě,“ prozradil Vít Pjajčík, novoveský kouč, kterého potěšil i sedmý Jiří Kusák, osmý Jan Pavlíček a devátý Josef Húsek. Medailové žně zažili vodáci na kilometrové trati, z vítězství se radovala Nikola Balcarová a Tereza Studničková, třetí doběhl Tomáš Cícha.
Novoveští vyrazili i na Memoriál Josefa Podmolíka v půlmaratonu v Otrokovicích, kde se v dětských a mládežnických kategoriích prosadili třikrát na stupně vítězů. Jedenáctiletý Vojtěch Tischer doběhl druhý na trati dlouhé 750 metrů, sedmiletá Sabina Prchlíková byla třetí (500 m) stejně jako o šest let starší Nikola Balcarová (950 m). „Medailové pozice jsme atakovali i v rekordně nabitém klání štafet, ale nakonec jsme brali čtvrté místo. Mládežníci pak skončili pátí,“ doplnil Pjajčík.

autor: ceh, vp