Kanoisté zářili, Svobodové unikla olympiáda

Kanoisté zářili, Svobodové unikla olympiáda
Foto: Vít Pjajčík  /  Čtyřiatřicet pádlujících od jezera Čtverec posbíralo v Kojetíně 24 medailí.
Ostrožská Nová Ves Sport 27 / 05 / 2026

Rychlostní kanoisté TJ Ostrožská Nová Ves nepolevují, o víkendu absolvovali závod na dlouhých tratích v Kojetíně a Brněnský dvoukilák na řece Svratce. Na obou frontách vybojovali úctyhodných 47 medailí!

Závod v Kojetíně byl součástí Velkomoravské ligy a Českého poháru benjamínků, na start se postavilo čtyřiatřicet pádlujících od jezera Čtverec, kteří posbírali 24 medailí. O den později se přesunuli do brněnského Jundrova, aby na řece Svratce absolvovali Brněnský dvoukilák. „Úvod závodu obstaraly nominační jízdy Jihomoravského kraje o účast na červnové letní olympiádě dětí a mládeže v Praze. Mezi kajakáři se snažila kvalifikovat Nicol Svobodová, která má trvalé bydliště právě ve zmíněném kraji. To se jí ale bohužel nepovedlo,“ uvedl Vít Pjajčík, předseda novoveského oddílu.

Z moravské metropole nakonec kromě velkomoravských bodů a pohárových účastí benjamínků putovalo na Slovácko 23 cenných kovů. Ostrožská Nová Ves navíc v Kojetíně i Brně ovládla novou disciplínu – miničtyřkajaky. „K nejúspěšnějším sběratelům medailí patřili čtrnáctiletá kanoistka Sabina Prchlíková, třináctiletá kajakářka Magdalena Menšíková se svou deblistkou Julii Strakovou, jejich vrstevník kajakář Daniel Plevák, dvanáctiletý kanoista Matěj Ševela, jedenáctiletý kajakář Zbyšek Zámečník a sestry Viktorie a Gabriela Klimoszovy pádlující na minikajaku,“ prozradil Pjajčík.

Většina dorosteneckého a juniorského týmu závody Velkomoravské ligy vynechala, protože trénovala spolu s členy reprezentačního týmu a sportovního centra mládeže na Oboze, u Slapské přehrady.

Tagy článku

TOPlist