Kanonáda Kostelan, náhlý obrat Mařatic

Slovácko Sport 07 / 05 / 2015

OS A 18. kolo

Nedakonice B - Mařatice 5:6 (4:1)
Branky: 5. (p) Marek B., 13. Beránek V., 15. Slezák V., 20. Dvouletý D., 85. Andrýsek M. - 51., 71. Širůčka M., 19. Šenk P., 58. Tyl V., 60. Prekop D., 80. (p) Zedek J. ŽK: 36. Prekop D. (Mařatice). Diváci: 69.
Rozhodčí: Pavel Bartoň - Jaroslav Andrýsek (laik), Dalibor Jirásek (laik).
Nedakonice B: Ondřej M. - Ventrča J, Stanko J., Slezák V., Rokyta M. (71. Klečka M.), Marek B., Lukašík D., Dvouletý D., Bouřa P., Beránek V. (71. Juřena O.), Hyrák J. (46. Andrýsek M.). Trenér: Jan Ondra.
Mařatice: Zbořil S. - Zedek J., Vyorálek D., Tyl V., Širůčka M., Šenk P., Prekop D., Mrva M., Lžičář M., Lukašík A. (46. Kuchař R.), Kubíček P. Trenér: Milan Surový.
Do utkání vlétli jako velká voda domácí, kdy již v 5. minutě otevřel skóre Marek. Ve 13. minutě zvýšil Beránek na 2:0. V 15. minutě se prosadil Slezák a domácí vedli 3:0. V 19. minutě sice hosté zkorigovali, kdy se ke snadné dorážce v malém vápně dostal Šenk - 3:1. Domácí odpověděli o minutu později, kdy se šťastnou střelou předvedl Dvouletý - 4:1. V 51. minutě se střelou k tyči prezentoval hostujcí Širůčka 4:2. V 58. minutě se angličanem prosadil Tyl 4:3. V 60. minutě lobem vyrovnal Prekop. Dokonalý obrat se hostům podařil v 71. minutě, kdy Širůčka a upravil na 4:5. V 80. minutě hosté obrat dokonali z penalty, kdy se prosadil Zedek 4:6. Gólový účet uzavřel v 85. minutě domácí Andrýsek 5:6.
Nejlepší hráči: Jaromír Ventrča - Jakub Zedek

Topolná - Kněžpole 0:4 (0:3)
Branky: 10., 65. Hančík D., 38. Flíbor D., 43. Flíbor T. ŽK: 70. Pavlica A., 78. Gabrhelík T., 87. Hoferek J., 87. Foltýn J. - 40. Remeš V., 52. Flíbor T., 84. Hruboš L. Diváci: 150.
Rozhodčí: Josef Chramcov - Cyprian Blaho (laik), Petr Kašný (laik).
Topolná: Rosík T. - Vašťák R., Válek A., Stuchlík M. (65. Mikulka M.), Pavlica A., Matoušek P., Huňka T. (46. Gabrhelík T.), Hoferek O. (78. Bartošek J.), Hoferek J., Foltýn Jan, Hoferek P. (63. Foltýn J.). Trenér: Miloslav Stuchlík.
Kněžpole: Hančík F. - Večeřa M. (76. Haša M.), Remeš V., Palčík R., Matoušek M. (88. Ižo F.), Hruboš P., Hruboš L., Hančík D. (65. Kašný R.), Flíbor T. (78. Mazůrek A.), Flíbor D. (85. Musil Z.), Brázdil J. Trenér: Filip Hančík.
Utkání se odehrálo v dobrém a svižném tempu. Hosté hráli ze zabezpečené obrany a podnikali rychlé kombinační akce, které byly velmi smrtící pro domácí. Hosté byli ve velmi dobré kondici. V 10. minutě skóroval Hančík. Ostatní hráči se nenechali zahanbit a další gól padl v 38. minutě. O pár minut později, a to konkrétně v 43. minutě, skóroval Flíbor. Poslední čtvrtá branka padla v 65. minutě, kdy se do brány trefil opět Hančík. Domácí se snažili, ale veškeré nakopávané míče jim posbírala pozorná obrana hostů. Hosté měli utkání pod kontrolou a zvítězili zaslouženě 4:0.
Nejlepší hráči: Jaroslav Hoferek - Radim Palčík

Mistřice - Huštěnovice 0:2 (0:1)
Branky: 21. Zlámalík R., 90. Puškáč L.
ŽK: 58. Huňka M., 84. Blaha J., 88. Bilavčík M. (Mistřice). Diváci: 90.
Rozhodčí: Pavel Králíček - Jiří Huňka (laik), Miloslav Malina (laik).
Mistřice: Jurda M. - Trojek L., Špičák M., Šnajdar M. (56. Malina R.), Lapčík V., Krupa J., Huňka M., Červinka M. (82. Sklenář P.), Blaha J., Bilavčík M., Ondroušek V. (86. Engler I.). Trenér: Jaromír Vašek.
Huštěnovice: Kulhavý D. - Zlámalík R. (64. Hruboš Z.), Vaverka A., Střítecký M. (87. Tománek D.), Straka P., Silný J., Silný F., Puškáč L., Petrželka J., Černý P., Adamík O.
Trenér: Pavel Černý.
Z počátku měli domácí v poli převahu. Postupem času hosté hru vyrovnávali a přebírali iniciativu. Ve 21. minutě po hezké akci se hosté ujali vedení, když šibenici domácích vymetl Zlámalík. Druhá půle začala převahou hostů. Měli více ze hry a mohli to potvrdit i střelecky, jenže Střítecký šance neproměnil. V závěrečném náporu měl gólovku Malina, ale nedal. A pořekadlo nedáš dostaneš se potvrdilo do puntíku. Z rychlého protiútoku korunoval svůj dobrý výkon kapitán hostů Puškáč, když v poslední minutě potvrdil výsledek zápasu.
Nejlepší hráči: Milan Jurda - Lubomír Puškáč

Kostelany n. M. - Tupesy 12:2 (4:1)
Branky: 35., 58., 60. Mojžíš Ju., 57., 65., 77. Mojžíš Jo., 2., 75. Marek D., 21., 42. Chmelař D., 55. Šimík D., 80. Dvouletý J. - 10. Fránek M., 70. Šmatelka J.
Diváci: 95. Rozhodčí: Jaroslav Vávra (laik) - Josef Vávra (laik), František Mikula (laik).
Kostelany n. M.: Koryčánek V. - Šimík D., Plevák L., Němec M. (45. Facalka P.), Mojžíš Ju., Mojžíš Jo., Marek D., Chmelař D. (80. Procházka L.), Horký L., Facalka R. (70. Frühauf R.), Dvouletý J. Trenér: Martin Vávra.
Tupesy: Polášek J. - Žaluda R., Vávra O. (43. Polášek P.), Šmatelka J., Pilař R., Madzia D., Komínek J., Grebeň R., Fránek M., Bureš R., Holek S. Trenér: Stanislav Travenec.
Celé utkání bylo hráno pod velkým tlakem domácího mužstva. Hosté se sporadicky dostávali do útoku, a tak domácí měli převahu po celé utkání, což bylo znát i na konečném výsledku zápasu. Přes všechny vstřelené branky si Kostelanští vytvářeli i další šance, které ale neproměnili a hosty tak zachránili od většího debaklu. Hrálo se velmi slušné utkání bez karet.
Nejlepší hráči: Josef Mojžíš - Roman Bureš

Polešovice - Vážany 7:1 (5:0)
Branky: 7., 26., 48. Březina P., 18., 89. Koutný D., 33. Hasoň J., 41. Korvas R. - 49. Gotwald J. ŽK: 50. Černoch M., 69. Koutný D., 71. Martykán M. - 21. Gotwald J., 26. Kotek R., 7. Vaculík A. Diváci: 100.
Rozhodčí: Ondřej Piža - Jaroslav Bednařík (laik), Martin Bilík (laik).
Polešovice: Pavela M. - Svoboda O. (46. Tringela J.), Struha R. (59. Stašek J.), Martykán M., Koutný D., Korvas R. (46. Kubiš M.), Kordula T., Hasoň J. (59. Mangl R.), Černoch M. (79. Janča D.), Březina P., Běhávka J. Trenér: Radek Svoboda.
Vážany: Šoustek O. - Vaculík A., Pavlíček M., Panasko K., Měšťánek R., Krys R., Kotek R., Jordán L., Janík Z., Gotwald J., Bernatík T. Trenér: David Sklenka.
Utkání začalo na těžším terénu, kdy domácí měli jednoznačnou převahu nad hosty. Přesto si hosté byli schopni vytvořit několik šancí, které neproměnili. Během 30 minut domácí určili směr a vývoj utkání, protože byli schopni dát soupeři 4 branky. Hosté se snažili o zvrat, ale nezdařilo se. Druhý poločas přinesl dva rychlé góly na obou stranách, ale převážnou část poločasu se míč převaloval mezi oběma vápny. Celý druhý poločas se nesl v nervóznější atmosféře. Tečku za utkáním udělali domácí, kdy v 89. minutě upravili na konečných 7:1.
Nejlepší hráči: Pavel Březina - Antonín Vaculík

Uh. Ostroh - Částkov 6:2 (3:0)
Branky: 19., 20., 56., 87. Šišpera F., 34. (p), 66. Jurčeka J. - 59., 82. Haveta Petr
ŽK: 67. Jurčeka J., 69. Smějsa V. - 34. Haveta Petr, 41. Martinec P. Diváci: 109.
Rozhodčí: Zbyněk Vlčnovský - Miroslav Durna st. (laik), Petr Pospíšil (laik).
Uh. Ostroh: Hudeček J. - Šišpera F., Smějsa V., Procházka Z., Nováček T. (55. Pavlas Z.), Lopata M., Kusák R., Jurčeka J. (73. Mrkva T.), Durna M. ml. (61. Kovařík F.), Čápek J., Čagánek R. Trenér: Luděk Jurčeka.
Částkov: Novotný R. - Zvonek J., Zapletal P., Vlčnovský J., Pospíšil P., Olah L., Martinec P., Kameník J., Hubáček L., Haveta P., Flekač J. Trenér: Jiří Veselý.
Domácí se ujali vedení v 19. minutě, kdy Šišpera tečoval střelu Čagánka a otevřel skóre zápasu. O minutu později opět vystřelil Šišpera a tentokrát tečoval míč jeden z hostujích obránců - 2:0. Ve 34. minutě přišel faul hostů v pokutovém území a Jurčeka z penalty upravil na 3:0. V 56. minutě byl důrazný Šišpera a zvýšil 4:0. O tři minuty později utekl domácí obraně Haveta a zkorigoval na 4:1. V 66. minutě byl důrazný domácí Jurčeka - 5:1. V 82. minutě se opět prosadil hostující Haveta - 5:2. Skóre zápasu uzavřel svým čtvrtým gólem v tomto utkání střelecky disponovaný Šišpera - 6:2.
Nejlepší hráči: Filip Šišpera - Petr Haveta