Kanonádu řídil Holík

Slovácko Sport 07 / 01 / 2016

Hokejisté Uherského Ostrohu i Uherského Brodu vykročili do roku 2016 pravou nohou. Na domácím ledě porazili Kroměříž, respektive Břeclav. Uherské Hradiště mělo o víkendu volno.

UH. OSTROH - Kroměříž 4:0
Do sestavy se sice vrátil uzdravený Antonovič, ale vrásky na čele trenéru Klaudovi přidala zranění Heči, Nevídala a obnovené zranění Lumíra Galušky. Hlavní postavou zápasu byl ale gólman Valúch, který byl doslova k nepřekonání. Ostrožané se ujali vedení ve 12. minutě Mikou, ovšem další šance z jejich strany zůstaly nevyužity. I prostřední třetina nabídla spousty šancí na obou stranách, ale gólmani měli svůj den, a tak se do třetí třetiny nastupovalo za těsného vedení domácích. Šance na skórování byly opět na obou stranách. Ostrožané se snažili svůj náskok navýšit, hosté naopak potřebovali srovnat. Rozuzlení přišlo až na začátku 59. minuty, kdy se domácím podařilo vsítit druhou branku a za půl minuty třetí. Rozjetí domácí pak na cestu Hanákům přidali ještě čtvrtou branku. Třetiny: 1:0, 0:0, 3:0. Branky: Mika 2, Benše, Tóth
Uh. Ostroh: Valúch - Kučera, Zahradný, Červínek, Rapant, Maršálek - Antonovič, Rauš, Flora - Neuwirth, V. Galuška, Stránský - Tóth, Beneš, Mika

UH. BROD - Břeclav 10:3
Jelikož poslední výsledky Břeclavi vzbuzovaly respekt, Broďané od začátku rozpoutali uragán a v 11. minutě vedli 3:0! Jenže pak polevili a za tři minuty už měli k dobru jen gól... A kdyby gólman Málek nevytáhl pár skvělých zákroků, domácí vedení ztratili úplně. Od druhé třetiny už ale na ledě existovali pouze domácí, kteří rychle odskočili na 5:2 a dál svírali soupeře v útočných kleštích. I když hosté z ojedinělého kontru snížili, v poslední části už pouze přihlíželi, jak Spartak přidává jeden gól za druhým. Vyvolávanou desítku dočepoval v 54. minutě Surý. „Svátky jsme si zpestřili vyhecovanými zápasy o dvacet korun, což klukům prospělo. Nasazení i chuť si přenesli i do mistráku. Po první třetině jsme se ještě museli trošku srovnat, ale pak už jsme zápas měli plně pod kontrolou,“ pravil spokojený brodský kouč Roman Uhříček. Branky: Holík 3, Ondra 2, Klusák 2, Okénka, Bednařík, Surý. Třetiny 3:2, 2:1, 5:0.
UH. BROD: Málek (45. Zubo) - Peterka, Bednařík, Gureň, Řezníček, Surý, Vaněk - Doležálek, Holík, Nesrsta - Okénka, Klusák, Ondra - Obadal, Hladiš, Šiller - Christov.