Kanonádu rozjeli po přestávce

Slovácko Sport 13 / 09 / 2012

Vel. Karlovice - Boršice 2:4 (0:2)
Ve 25. minutě měl první gól na kopačce Vrážel, ale míč mu utekl. Hosté poprvé zahrozili dělovkou Činčaly, Sváček míč vytáhl na roh. Po půlhodině se hosté poprvé prosadili. Po rohovém kopu mířil přesně Šustr. Domácí byli v šoku. A i když dali gól, bylo to 0:2. Do vlastní branky mířil neomylně kapitán Mikula. Druhý poločas byl pro diváky hodně atraktivní. Domácí chtěli vstřelit kontaktní branku, ale hosté byli nebezpečnější. Činčalova dělovka zatřásla břevnem. Po hodině hry překvapil domácího brankáře střelou téměř z poloviny hřiště Kopčil. Míč doplachtil do levé šibenice. Štuler z trestného kopu dal naději - 1:3. V 87. minutě Škrobák krásným volejem zajistil drama - 2:3. Jenže zkušení hosté jej odmítli. Mladý Zeť prohrál hlavičkový souboj a Konrád zkušeně zakončil - 2:4. Rozhodčí Veselský, 200 diváků.
Boršice: Blažek - Martinec, Zach, Mušálek - Mikulčík, Kopčil, Kuzma, M. Dufek, Šustr - Činčala, Konrád. Střídal: Vlček.
Uh. Brod - Vigantice 6:1 (1:0)
Broďané nastupovali v roli favorita a úlohu potvrdili už v úvodní minutě. Odražený míč poslal R. David technickou střelou do vigantické svatyně. Hosté se dostali k jedinému vážnému ohrožení branky domácích jen ve 42. min., kdy z trestného kopu šel míč těsně vedle Ondrůškovy branky. Po přestávce si příznivci domácích po dlouhé době přišli na své. Domácím se hra dařila a v úvodní desetiminutovce třikrát vyzráli na obranu hostí; ve 46. min. se prosadil opět R. David, v 52. min. Solařík a v 56. Frühauf. Po hodině hry se hostující Štreit blýskl krásným volejem, ale to bylo ze strany hostí vše a Broďané ještě dvěma góly Vojtka uzavřeli konečné skóre. Rozhodčí Štěpánek, 150 diváků.
Uh. Brod: Ondrůšek - Nevařil, David M., Solařík, Pochylý J., David R., Vojtek, Dvořák, Vacula, Kudela, Frühauf. Střídali: Plšek, Hruboš F., Chovanec
Provodov - Vsetín 1:3 (0:2), Vlachovice - Luhačovice 5:4 (4:1), Holešov - 1.Valašský FC  2:0 (0:0), Slušovice - Chropyně 1:7 (0:4), Bystřice p/H. - Kateřinice 2:1 (2:0)