Kanonádu ukončila střídání

Uherské Hradiště Sport 18 / 07 / 2012

K dalšímu přípravnému utkání si fotbalisté Slovácka pozvali na Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty druholigovou Opavu.
1.FC Slovácko - Opava 4:3
Sotva hlavní rozhodčí poprvé foukl do píšťalky a zahájil utkání, k překvapení všech se záhy rozvlnila síť za zády domácího gólmana Heči. Slezané totiž nachytali domácí na švestkách. Po rychle inkasované brance se Slovácko usadilo na půlce hostů a bylo jen otázkou času, kdy se skóre bude měnit i na druhé straně. Poprvé se tak stalo v 16. minutě, kdy se ve výskoku prosadil dlouhán Došek. Ten samý hráč se v 23. minutě postavil k exekuci pokutového kopu za ruku jednoho obránců. Gólman Květoň sice jeho pokus zneškodnil, ale z dorážky se už nemýlil 2:1. Skvělou desetiminutovku korunoval Kovář, který využil zaváhání Volešáka, jenž přihrávku od Kerbra minul. Gólový účet první půle v samém závěru uzavřel Volešák z penalty. Ten se postavil tváří v tvář hostujícímu gólmanovi a nemýlil se.
Po změně stran poslal trenér Soukup na hřiště obměněnou sestavu. V té se na zkoušku objevil i francouzský hráč Nessoumou, který ale trenéra Soukupa příliš nezaujal. Slovácko v rozmezí tří minut ale dvakrát inkasovalo. Nejprve v 64. minutě po chybě obrany skóroval Žmolík. Toho napodobil hlavou v 67. Uvíra. Slovácko si pořádnou šanci nevypracovalo. Utkání skončilo těsným vítězstvím, které bylo čtvrtým v řadě. Popáté se v přípravě trefil Marián Kovář. Branky: 16., 23. z pen. Došek, 27. Kovář, 45 Volešák z pen.
SLOVÁCKO: 1. pol.: Heča - Kuncl, Trousil, Hoffmann, Jeleček - Volešák, Trávník, Martykán, Kerbr - Kovář, Došek. 2. pol.: Urbánek - Reinberk, Mezlík, Košút, Starý (81. Jeleček) - Nessoumou, Daníček, Franta, Lukáš - Szmek, Čtvrtníček.