Kanonýr Kowalík opět při střelecké chuti

Slovácko Sport 25 / 05 / 2017

I. B třída, sk. C

Ludkovice - Prakšice 3:1 (2:1)
V 11. minutě už domácí vedli 2:0. V 16. minutě sice dostal hosty do hry Šimuni, to však bylo ze strany Prakšic vše. Ludkovičtí po změně stran přidali třetí branku, která hosty definitivně položila. Čtyři kola před koncem tak ztrácí Prakšice na záchranu tři body.
Branka: Šimuni.
Drslavice - O. N. Ves 2:3 PK (1:2)
Drslavic začaly dobře, vedly 1:0, do přestávky však nechaly hosty nejen vyrovnat, ale také strhnout vedení na jejich stranu. Ve druhém poločase Drslavice zabraly, ale pouze vyrovnaly na 2:2. Hráči Ostrožské Nové Vsi byli za svůj dobrý výkon v utkání odměněni v závěrečných penaltách, v nichž zvítězili 4:3.
Branky: Orlovský, Machálek - Slezák, Buchta.
Zlechov - Březolupy 0:1 (0:0)
Fotbalisté z Březolup udělali výrazný krok k záchraně. Představili se na zlechovské půdě, kde bylo k vidění vyrovnané utkání. Utkání, které rozhodla jediná branka, přišla až v samotném závěru dějství. Hostující Stašek byl ve správná čas na správním místě a vystřelil tak Březolupům v 88. minutě tříbodové vítězství.
Branka: Stašek.
 Zborovice - Kunovice 1:0 (0:0)
Domácí přivítali celek, který byl před tímto kolem o čtrnáct bodů před nimi, přesto dokázali v defenzivě udržet nulu a navíc sami utkání rozhodli, byť pouze jediným gólem. Ten vstřelily Zborovice v 60. minutě.
 1. FC Slovácko C - Buchlovice 0:5 (0:0)
Buchlovice míří za postupem. Své další vítězství mohli oslavit buchlovičtí fotbalisté po konci utkání na hřišti v Sadech. Céčko Slovácko drželo se svým soupeřem krok pouze v prvním poločase. Poté hosté zapnuli na vyšší obrátky, z čehož vyústilo hned pět branek v domácí síti. Buchlovice tak potvrdily jarní formu a opět si s chutí zastřílely. Aktuálně mají na kontě úctyhodných 81 vstřelených branek!
Branky: Mikula 2, Chaloupka 2, Náplava
Morkovice B - Staré Město 2:1 (0:0)
O porážku druhého celku tabulky se zasloužily Morkovice, které svého soupeře přestřílely po změně stran. Na vedoucí branku Morkovic ještě dokázali hosté do čtyř minut odpovědět. Na trefu domácího Motala z 80. minuty už však hráči Jiskry reagovat nedokázali.
Branka: Vlček.
Ořechov - Nedakonice 6:0 (4:0)
Osmé vítězství v řadě si připsali fotbalisté Ořechova. Ti se do svého soupeře pustili od první minuty a hosté nestíhali. Především zkušená domácí persona s číslem osm dělala Nedakonicím veliké problémy. Jiří Kowalík nakonec zaznamenal v zápase hattrick a výrazně tak přispěl k destrukci soupeře. Čtyři kola před koncem ztrácí Ořechov pouhý bod na druhé Staré Město.
Branky: Kowalík 3, Trlida 2, Pavlíček.(kej)