Kanonýři nastříleli v šesti utkáních 33 branek

Slovácko Sport 01 / 05 / 2014

OS B 17. kolo

Záhorovice - Komňa 2:3 (2:2)
Branky: 6. Polanský I., 45. Kročil T. - 20. Machara P., 40. Varaďa M., 62. Kala M.
Diváci: 120.
Rozhodčí: Josef Zámečník - Jiří Grunděl (laik), Jiří Šašinka (laik).
Záhorovice: Struhelka V. - Vladár J., Polanský I., Michalčík R., Kročil T. (70. Ondrušek D.), Kočí Z. (46. Šabršula V.), Klesnil L., Hamšík Z. (60. Jál J.), Grunděl J., Denemark J., Bahrytsevitch S. (82. Beníček B.).
Trenér: Miroslav Andrlík.
Komňa: Urbánek J. - Vaverka I. (61. Dolina M.), Varaďa M., Staník M., Sochor L. (27. Pospíšil L.), Prchlík J. (84. Špíšek M.), Machara P. (80. Janek T.), Lisoněk L., Králík M., Kala M., Hanke T.
Trenér: Ladislav Krpálek.
Zápas začal náporem domácích. V 6. minutě dotlačil míč do sítě Polanský - 1:0. Hosté odpověděli ve 20. minutě prudkou střelou z 16 metrů vyrovnal Petr Machara - 1:1. Ve 40. minutě se ujali vedení hosté, branku vstřelil po chybě domácího brankáře Martin Varaďa. Ve 45. minutě po špatné rozehrávce brankáře hostů do prázdné branky vyrovnal Kročil - 2:2. Ve druhém poločase se hra pohybovala většinou mezi šestnáckami, ale bez vyložené šance. Až v 62. minutě prudkou střelou k tyči upravil na 2:3 Miroslav Kala. Domácí si v závěru vytvořili tlak, ale vyrovnání se nedočkali. Diváci viděli velmi slušné utkání.
Nejlepší hráči: Richard Michalčík - Miroslav Kala

Suchá Loz - Březová 2:3 (0:0)

Branky: 54. Plesner O., 77. Staroba O. - 67. Majer J., 70. Janků M., 74. Janků D.
ŽK: 83. Král V. - 75. Plášek V.
Diváci: 70.
Rozhodčí: Pavel Řihák - Jiří Mahdal (laik), Josef Janků (laik).
Suchá Loz: Gazdík P. - Straňák L., Staroba O., Plesner O. (79. Kliment T.), Mahdal M., Máčalík M., Král V., Krajčovič Z., Bujáček V., Bradáč R., Bradáč J. (46. Vítek F.).
Trenér: Rostislav Bradáč.
Březová: Bruštík D. - Uher J., Trecha J., Plášek V., Mudrák P., Miškář V., Křeháček M., Janků M. (90. Čaňo L.), Janků D., Čaňo P. (53. Majer J.), Čaňo D.
Trenér: Ladislav Kalina.
Hosté se do první šance dostali už ve 4. minutě, kdy po dlouhém autu Plášek z hranice pokutového území mířil těsně vedle. Ve 12. minutě hosté zahrávali roh a hlavičku Mudráka domácí zadáci vykopávali z brankové čáry. Do 2. poločasu nastoupili lépe hosté a ve 47. minutě Dominikem Janků nastřelili tyč. Skóre se poprvé měnilo v 54. minutě, kdy si za hostující obranu zaběhl Plesner a překonal Bruštíka - 1:0. V 67. minutě hosté zahrávali roh, míč se odrazil před pokutové území a Majer srovnal. V 70. minutě se dostali do brejku hosté a Michal Janků upravil na 1:2. V 74. minutě domácí obránci špatně rozehráli a Dominik Janků zvýšil na 1:3. V 77. minutě se domácím podařilo zkorigovat výsledek, když po rychlém protiútoku Staroba snížil na 2:3.
Nejlepší hráči: Rostislav Bradáč - Petr Mudrák

Strání B - Popovice 0:4 (0:1)
Branky: 36., 89. Šácha P., 50. Omelka J., 77. Obal M.
ŽK: 18. Popelka D., 80. Haloda J. - 20. Šácha P., 32. Tetera T.
Rozhodčí: Pavel Králíček - Josef Tóth (laik), Dušan Křivák (laik).
Strání B: Popelka M. - Zderčík A., Vintr P. (78. Pavlína J.), Tóth P., Šidlo V., Popelka J., Popelka D. (46. Haloda J.), Nuzík P. (68. Grebík M.), Houšť V., Bušo M. (55. Motola J.), Adámek M.
Trenér: Pavel Tinka.
Popovice: Mikel J. - Tetera T. (46. Mimránek L.), Šácha P., Prajza M., Omelka J., Obal M., Musil O. (87. Halouzka J.), Mikulčík R., Kadlčík J. (84. Mikulec P.), Hladný T., Hanáček J.
Trenér: Lukáš Mimránek.
Zápas o přední příčky v tabulce se hrál na mokrém trávníku. První poločas se odehrál převážně mezi šesnáctkami. Techničtější hosté přebírali iniciativu a po centru do pokutového území ve 36. minutě dal hlavou první branku kapitán Šácha - 0:1. Do poločasu se již skóre nezměnilo. Krátce po zahájení druhé půle v 50. minutě po nedorozumění domácí obrany zvýšil na 0:2 z bezprostřední blízkosti Omelka. Po této brance ovládli hru hosté a v 77. minutě přidali zaslouženě třetí branku, do střelecké listiny se zapsal Obal - 0:3. Domácí po této brance rezignovali a v 89. minutě dal po samostatném úniku od poloviny hřiště svoji druhou branku kapitán Šacha - 0:4. Pohyblivější hosté zvítězili rozdílem třídy a zaslouženě si odvezli všechny tři body.
Nejlepší hráči: Pavel Tóth - Pavel Šácha

St. Hrozenkov - H. Němčí 3:4 (1:2)
Branky: 32., 87. Lebánek L., 90. Zigo M. - 19. Jančařík F., 34. Bahula L., 48. Cmol M., 61. Chmelina J.
ŽK: 82. Lebánek L. (St. Hrozenkov).
Diváci: 150.
Rozhodčí: Jan Houdek - Lukáš Juračka (laik), Roman Macalík (laik).
St. Hrozenkov: Janíček P - Škriečka J., Ostravský R. (46. Zigo M.), Lebánek L., Lacina K. (72. Breznický P.), Keňo T., Juriga V., Husařík M., Breznický R., Blaho T., Grga M. (81. Husařík R.).
Trenér: Václav Juriga.
H. Němčí: Rybnikář P. - Zámečník Jo. (46. Halík T.), Zámečník Ji., Tureček P. (85. Tinka A.), Tureček M., Kadlček V., Jančařík F., Chmelina J. (72. Bobčík D.), Fábry I., Cmol M., Bahula L.
Trenér: Petr Rybnikář.
Utkání nevalné úrovně přineslo spoustu branek a šancí, které pramenili z nepřesnosti obou týmů. Domácí do 20. minuty dokázali hostům vytvořit tři tutové šance, nicméně jen jednu dokázali potrestat a to Jančaříkem, který z 25 metrů překonal Janíčka - 0:1. Domácí ve 32. minutě srovnali, opět po chybě tentokrát hostující obrany, kdy samostatným únikem překonal hostujícího brankáře Lebánek - 1:1. Hned z rozehrávky strhli hosté vedení na svoji stranu. Ve druhém poločase bylo na hřišti prakticky pouze jedno mužstvo, a to hosté. Ve 48. minutě dokázal proměnit brejk do otevřené domácí obrany Cmol - 1:3 a v 61. minutě hlavičkoval do prázdné branky Chmelina - 1:4. Aź v 87. minutě utkání zdramatizoval Lebánek - 2:3 a v 90. minutě opět po chybě hostující obrany snížil Zigo na 3:4.
Nejlepší hráči: Marek Husařík - Marek Tureček

D. Němčí B - Pitín 5:1 (2:0)
Branky: 7., 13. Škařupa P., 63., 73. Kadlček R., 47. Mikulec M. - 57. Struhař P.
ŽK: 32. Struhař P., 73. Trllo Z., 86. Kozubík J. (Pitín).
Rozhodčí: Tomáš Polášek - Libor Daněk (laik), Pavel Berčík (laik).
D. Němčí B: Bobčík M. - Škařupa P., Světinský A., Stojaspal Mi., Stojaspal Ma. ml., Stojaspal K., Salát J., Mikulec M., Kelíšek S. (75. Bršlica Z.), Kadlček R., Ježek V. (46. Míšek J.).
Trenér: Miroslav Baroň.
Pitín: Salvet L. - Trllo Z., Struhař P., Staněk Š., Maňas M., Lukáš D., Kozubík J., Kozubík A., Kavka P., Domorát P., Divila J. (66. Voda J.).
Trenér: David Lukáš.
Do utkání vstoupili domácí velmi aktivně. Hned v 7. minutě po chybě hostující obrany propadl míč až na kopačku Škařupy a ten se nemýlil - 1:0. Ve 13. minutě se situace opakovala, hostující obránce při odkopu netrefil míč, ten propadl až ke Škařupovi, který pomocí tyčky zvýšil na 2:0. Dolní Němčí v první půli ovládlo celé hřiště, ale další branku už nepřidalo. Ve druhé půli padl první gól ještě rychleji než v prvním poločase, a to hned ve 47. minutě. Na střílený centr z levé strany si naběhl Mikulec a se štěstím kolenm zvýšil na 3:0. V 57. minutě se rozběhl k útočné akci hostující Struhař, který obešel vše, co mu stálo v cestě a jako jediný hráč Pitína překonal Bobčíka. Domácí ještě v závěru dvakrát rozvlnili síť za Salvetem a upravili na 5:1.
Nejlepší hráči: Petr Škařupa - Pavel Struhař

Boršice u Bl. - Bystřice p. L. 5:1 (1:1)
Branky: 54., 76. Kusenda P., 7. Ondra P., 61. Šimek R., 87. Tureček M. - 34. Zelinka P.
Rozhodčí: Pavel Bartoň - Bohuslav Vávra (laik), Petr Novák (laik).
Boršice u Bl.: Doležal R. - Šimek R., Ondra P. (74. Kusenda R.), Nožička J., Ježek P., Huspenina M., Hrbáč E., Halík M. (80. Tureček M.), Gál J., Bilík V. ml. (67. Nožička P.), Bilík V. (46. Kusenda P.).
Trenér: Vladimír Bilík st.
Bystřice p. L.: Novák L. - Zelinka P., Struhařík L., Matucha K., Masařík R., Machala R., Mačát J., Horňák J. (25. Kučera P.), Brázda V., Blahuš P., Beníček J.
Trenér: Vladimír Mačát.
Domácí svůj úvodní nápor přetavili ve vedoucí branku v 7. minutě, kdy se po vyšachování hostující obrany prosadil Ondra - 1:0. Hosté odpověděli z brejku ve 34. minutě, kdy utekl rychlonohý Zelinka a nedal domácímu brankáři šanci - 1:1. Klíčový moment nastal o poločasové přestávce, kdy hrající domácí trenér Bilík poslal místo sebe na hrací plochu Kusendu. Ten si nejprve v 54. minutě chladnokrevně zpracoval v šesnáctce hostů míč a do protipohybu hostujícího gólmana skóroval - 2:1. Uklidňující třetí branky dosáhli domácí v 63. minutě, kdy se hlavou prosadil Šimek - 3:1. V 76. minutě využil zaváhání hostujícího gólmana opět Kusenda - 4:1. Pověstného bůra se domácí diváci dočkali v 87. minutě, kdy se prosadil střelou k tyči další střídající žolík Tureček - 5:1.
Nejlepší hráči: Erik Hrbáč - Vladislav Brázda