Kanonýrka Psotková slavila narozeniny, Ajax popravila devíti góly

Kanonýrka Psotková slavila narozeniny, Ajax popravila devíti góly
Foto: František Blaha  /  Kristýna Psotková (vpravo) se proti Bezměrovu devětkrát radovala ze vstřeleného gólu.
Uherský Brod Sport 08 / 06 / 2023

I když divizní fotbalistky ČSK Uherský Brod vyhrály na půdě Ajaxu Bezměrov 12:0, v zápise o utkání figurují u autorů gólů jen tři jména. Střelecky totiž na Hané explodovala kanonýrka Kristýna Psotková, která se na demolici podílela devíti góly! Její galapředstavení vejde do historie klubu. „Jely jsme potvrdit druhou příčku, že se urodí takový nášup, nikdo nečekal. Zápas nám vyšel skvěle, prakticky jsme proměnily všechny šance,“ svěřila se šestadvacetiletá kanonýrka.

Devět branek v jednom zápase v kariéře zaznamenala vůbec poprvé. „Je to pro mě něco výjimečného. Ale musím poděkovat spoluhráčkám, které mě do šancí dostávaly. Už pak jen stačilo je proměnit,“ říká jakoby nic Psotková. I když je hodně vysoká, všechny góly nasázela nohou. Hlavou se netrefila ani jednou. „Nijak jsem to neoslavovala, spíš to byl krásný dárek k narozeninám, který jsem si sama nadělila,“ usmívá se.

Gólovou erupcí v Bezměrově se přihlásila do boje o nejlepší kanonýrku soutěže. Aktuálně na vedoucí Kristýnu Daňkovou z Prostějova ztrácí jediný gól. V derniéře proti Tečovicím tak na dálku svede boj o střelecký trůn. „Je to velká motivace, velká výzva. Snad jsem si všechny náboje nevystřílela,“ věří hráčka, která téměř půlku sezony promarodila. I proto je její střelecký počin obdivuhodný. „Na druhou stranu fotbal je kolektivní sport, takže na prvním místě je stále výsledek týmu. Chceme skončit druhé a uvidíme, jestli nám svaz nabídne možnost postupu do moravskoslezské ligy. Určitě bychom si ho zasloužily, máme perfektně vyvážený tým. Zkušené hráčky doplňují mladé holky zapálené pro fotbal. I proto mě to v Uherském Brodě tolik baví,“ svěřila se Psotková, která patří mezi nejzkušenější členky kádru. V minulosti si dokonce zahrála Ligu mistryň v dresu slovenského šampiona z Nových Zámků. „Byla jsem jako Alenka v říši divů, na klubové úrovni je Liga mistrů nejvíc. Prostě obrovská zkušenost, na kterou už jen nostalgicky vzpomínám. V Uherském Brodě jsem ale nadmíru spokojená, s holkama tvoříme velkou fotbalovou rodinu a užíváme si každý zápas. Rozhodně bych neměnila,“ má jasno kanonýrka ČSK.

autor: sch, ceh

Tagy článku

TOPlist