Kanonýrka Skupinová hlásí návrat

Kanonýrka Skupinová hlásí návrat
Foto: sal
Boršice Sport 02 / 08 / 2012

Po štacích v Německu a Rakousku zpět do Slovácka

Poslední zápas v dresu Slovácka odehrála fotbalistka Zdeňka Skupinová proti Teplicím v červnu 2009. Poté její fotbalové kroky směřovaly do Německa, kde hrála za Lokomotivu Lipsko. Z Německa následně zamířila na krátko do Holešova, hrála v Brně, v Nových Zámcích a naposledy letos na jaře v rakouském Hornu. „Cestování na zápasy a tréninky už bylo únavné. Navíc v cizině nás stále berou jako hráčky druhé kategorie a pořád musíte někomu dokazovat, že jste lepší než ty domácí. Proto jsem si již delší dobu pohrávala s myšlenkou návratu domů. I přesto, že jsem měla nabídku z Rakouska od týmu, který hraje Ligu mistrů, potěšil mě zájem Slovácka a po vzájemné domluvě jsme si nakonec plácly,“ říká osmadvacetiletá kanonýrka Skupinová.
Ovšem pozici nejlepší střelkyně klubu už asi Skupinová atakovat nebude. Nejen proto, že s ní trenér počítá spíše do zálohy než do útoku, ale také proto, že ji začátkem října čeká operace ramena. To ji minimálně do konce roku vyřadí ze hry. „Bohužel je to tak, operace je nevyhnutelná. Za dobu, co hraji fotbal, jsem měla zranění už nepočítaně, ale rameno musí tentokrát pod kudlu. A co se týče mé role v týmu: podle trenéra už patřím ke zkušeným hráčkám, a proto bych spíš měla balony rozdělovat než zakončovat,“ objasňuje svou novou roli ve Slovácku. Pro boršickou rodačku nebyl za sezonu problém nastřílet i třicet branek, a právem se tak stala postrachem všech gólmanek. „Tolik už jich asi nedám, ale chtěla bych je střílet i nadále. Uvidím, kolik toho za tuto sezonu, spíše půlsezonu, stihnu nastřílet,“ dodává Skupinová.
Trenér Slovácka bude mít k dispozici hráčku, která prošla několika zahraničními kluby, a má tedy zkušeností na rozdávání. I přesto, že se vrací, klub během její „absence“ prošel mnoha změnami. „Tým je úplně jiný, z původního kádru zůstaly snad čtyři hráčky. Za tu dobu se hodně změnilo, tým hraje jiný styl, ale i celkově se ženský fotbal v Česku posunul hodně dopředu,“ dodává Zdeňka Skupinová, která nejraději vzpomíná na angažmá v Lipsku. „V Německu se hraje opravdu na profesionální úrovni. Na sezonu, kterou jsem tam strávila, ráda vzpomínám.“

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace