Kaňovská je po Grand Prix pátá v žebříčku

Uherské Hradiště Sport 29 / 02 / 2012

Šipkařka Jana Kaňovská z Los Banditos Uherského Hradiště září i za hranicemi Zlínského kraje. Po zlatém hattricku v krajském Masters prokázala pevnou ruku i na úvodním Grand Prix České republiky, jehož dějištěm byly České Budějovice. Stala se totiž nejlepší ženou v turnaji, který se hrál 301 single out. V klání dvojic pak obsadila výborné páté místo.
Na jihu Čech bojovalo o body do Grand Prix 93 závodnic, což je nejvyšší účast za posledních sedm let. Jako první přišel na řadu turnaj 501 double out.
„Bohužel, v něm jsem velkou díru do světa neudělala. Po dvou smolných prohrách jsme skončila až na 65. místě,“ posteskla si Kaňovská, která si však spravila náladu ve vloženém smíšeném turnaji 301 single out.
„Už mi to šlo mnohem lépe. V konečném účtování jsem obsadila čtvrté místo a byla nejlepší zástupkyní něžného pohlaví. Na stupních vítězů totiž stanuli výhradně muži,“ potěšilo třiadvacetiletou šipkařku.
V závěru jihočeské mise ještě absolvovala společně s Horskou z Kroměříže turnaj dvojice, ve kterém v konkurenci rekordních 47 párů obsadily výborné páté místo. „A stejná příčka nám patří i v republikovém žebříčku dvojice žen,“ dodala Kaňovská.