Kaňovská jede na Evropu!

Kaňovská jede na Evropu!
Uherské Hradiště Sport 10 / 05 / 2012

Šipkařka Jana Kaňovská z Uherského Hradiště si vybojovala reprezentační dres, který za čtrnáct dní oblékne na evropském šampionátu v Turecku! Do národního týmu se probojovala podruhé v kariéře, premiéru si odbyla na domácím šampionátu v Praze před sedmi lety.
Brány mistrovství Evropy třiadvacetiletá hráčka uherskohradišťského klubu Los Banditos odemkla na kvalifikačním turnaji v Hradci Králové, kde bojovala v konkurenci 21 nejlepších šipkařek v zemi. „Když jsem se dověděla los, bylo mi do breku... Ve skupině jsem totiž měla čtyři aktuálně nejvýše postavené hráčky žebříčku, prostě skupina smrti,“ svěřila se Kaňovská. Zbraně však rozhodně nesložila a ze skupiny postoupila ze druhého místa do finálové části, v níž si to nejlepší desítka rozdala opět systémem každý s každým. A bojovnice ze Slovácka potvrdila, že má dlouhodobě fazonu jako hrom. Obsadila konečné čtvrté místo, čímž si zajistila pozvánku do reprezentace. „Když už jsem postoupila z našlapané skupiny, tak jsem si řekla, že to musím zvládnout. Je to super, paráda,“ neskrývala obrovskou radost Kaňovská.
V turecké Antalyi se v jednotlivcích pokusí probít mezi nejlepší evropskou dvacítku. „Uvidíme, bude to těžké,“ uvědomuje si úspěšná šipkařka. Vrcholem šampionátu je turnaj národních týmů, ve kterém Česko není bez šancí na medaili. 

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace