Kapitán velí: Jdeme vyhrát

Kapitán velí: Jdeme vyhrát
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 25 / 11 / 2019

Slovácko dnes vstupuje do závěrečného čtyřzápasového bloku letošního roku a v domácím prostředí chce vrátit potupného kanára, kterého mu svěřenci Petra Rady uštědřili na začátku sezóny. Kapitán týmu Vlastimil Daníček tak burcuje spoluhráče i fanoušky k jablonecké zteči.

V Jablonci jsme si to pokazili sami. V závěru jsme si nechali dát tolik gólů! Bylo to ale spíš o nás jak o nich. I tentokrát to ale bude hodně těžké utkání. Jablonec se dlouhodobě drží nahoře. Mají to skvěle poskládané, jsou výborní do ofenzivy, ale my budeme chtít využít domácí prostředí.
Ze dvou zápasů na soupeřových hřištích jste urvali jen jeden bod. Promítlo se to do reprezentační přestávky a nálady v kabině?
Říká se, že před reprezentační přestávkou je důležité vyhrát, a je to pravda. Pokud jdete do repre přestávky po prohře, tak se v tom déle hrabete a člověk to má v hlavě. S Budějovicemi jsme prohráli dvakrát v sezoně, což jsme nechtěli. Nechali jsme se tam navíc asi strhnout verdiktem rozhodčího, což se projevilo na naší koncentraci.
Jak jste tedy dva týdny bez ligových zápasů strávili?
Byl to tradičně tvrdší blok. Trochu jsme si zaběhali a něco zaposilovali. Někteří kluci byli na repre a část kluků šla o víkendu pomoct B-týmu. Měli jsme i ale dva dny volna, takže jsme si mohli odpočinout s rodinami a vypnout hlavy.
Slovácku bude chybět vykartovaný Hofmann, Jablonci zase Krob s Jovovičem. Bude to pro vás menší výhoda?

Když vám ze základní sestavy vypadnou hráči, tak to samozřejmě může mít vliv. Jablonec má ale široký kádr a kvalitu můžou nahradit kvalitou. My ale hlavně budeme chtít hrát naši hru a předvádět aktivní běhavý fotbal. Věřím, že za pomoci fanoušků utkání zvládneme.

Tagy článku

TOPlist