Karabec deptal lídra servisem!

Staré Město Sport 18 / 01 / 2011

Volejbalisté Starého Města na Širůchu ztratili jen set a stále drží třetí příčku

Volejbalisté VSK Staré Město vykročili do roku 2011 razantně! Na Širůchu si vyšlápli na lídra z Českých Budějovic, kterému povolili pouze set, a o třiadvacet hodin později si připsali povinné vítězství nad Plzní. Před závěrečným dvoukolem tak stále drží třetí příčku prvoligové tabulky.
Staré Město - Č. Budějovice 3:1 (20, -20, 23, 23)
Trenér Petr Karabec poslal do boje základní šestku s novým kapitánem Svobodou a dále hráli Kamler, Pecháček, Pospíšil, Skyba, Erman, na liberu Špalek.
Lepší start měli sebevědomější Jihočeši, kteří si vytvořili tříbodový náskok, který udržovali až do druhého technického time-outu. Po něm domácí skvělou obranou na síti i v poli skóre otočili, vedli 19:16 a náskok si udrželi i v koncovce. Druhý set byl zrcadlovým obrazem prvního, ale v opačném gardu. Průběžně vedli Staroměstští, ale v koncovce se karta obrátila a hosté srovnali krok. V závěru setu domácí střídali, když Pospíšila nahradil Koláček, a dvojstřídáním změnili i základní osu. Na post nahrávače naskočil Malčík a místo univerzála Pecháčka kouč Karabec. Vynikající volejbal v podání obou celků i nadále pokračoval. Mužstva střídala pestrou hru s vynikající obranou v poli, tudíž o skvělé výměny nebyla nouze. Vyrovnaný průběh třetího setu gradoval v koncovce. České Budějovice ještě vedly 23:22, ale pak šel na servis Karabec a soupeř nestíhal. Stejně dramatická byla i čtvrtá sada. Hosté vedli v koncovce 21:20, ale odvážně smečující Erman srovnal a pak už to byl znovu koncert servírujícího Karabce. Dvěma čistými esy a servisem, který Jihočeši nezpracovali, přivedl tým k mečbolu, jenž proměnil útokem Erman.
Staré Město - Plzeň 3:0 (16, 18, 15)
Souboj s Plzní byl hrou kočky s myší, Západočeši nekladli prakticky žádný odpor a za hodinu bylo vymalováno. Trenér Karabec do základní šestky nominoval hráče z lavičky Maděru a Patáka, nahrával Malčík a ještě hráli Koláček, Skyba, Svoboda, na liberu Špalek. Domácí od začátku potvrzovali roli jasného favorita a soupeře přehrávali kvalitním servisem, důrazným blokem i pestrou hrou smečařů. S převahou získali úvodní set, když proměnili hned první setbol. V dalším průběhu zápasu ještě střídali Pecháček a Kamler. Domácí pokračovali v kvalitním výkonu a bez problémů dokráčeli k vítězství. Nejvíce bodujícím hráčem byl Paták, který Plzeňské deptal nechytatelným servisem i útokem na síti. Chytrou hrou se prezentoval Svoboda.

autor: PETR STRAKA