Káru táhne Mojžíš

Káru táhne Mojžíš
Kostelany nad Moravou Sport 30 / 07 / 2008

V okresním přeboru řádí jako černá ruka a jeho levá noha nezanechá klidným žádného obránce ani golmana. Díky jeho trefám, které čítají více než třetinu zásahů týmu, disponují Kostelany nad Moravou druhým nejlepším útokem v okresním přeboru. Julius Mojžíš donutil soupeře sedmadvacetkrát ohnout záda, za což přebral žezlo krále střelců.
Když před třemi lety přišel do Kostelan z Veselí nad Moravou, kde hrál krajský přebor, očekávala se od něj střelecká produktivita. První rok na sebe upozornil opatrnými třinácti brankami, tu druhou však spustil nezadržitelnou kanonádu. Laťka zůstala stát na čísle třicet jedna, za což si vysloužil respekt a uznání ostatních, byť mu první příčku vyfoukl vážanský Pavlíček. Nyní skóroval o čtyři branky méně, přesto však triumfoval a o jednu trefu vypálil rybník hluckému Mirošovi.
„Začínal jsem v Hradišti, ale v mužích jsem rok hostoval v Polešovicích v divizi. Následoval návrat do Hradiště, kde jsem hrál skvělou třetí ligu, ale dlouho jsem se neradoval,“ smutní Mojžíš, kterému po půl roce vystavilo stopku zranění. Sen o vyšších soutěžích uzavřel bránu na železnou petlici a nadějný fotbalista skončil v Boršicích, v jejichž službách strávil pět let. Jeho další štací bylo Veselí nad Moravou, odkud nakonec putoval do Kostelan. „Úloha byla jasná. Měl jsem zkušenosti z lepších týmů, které jsem měl proměnit v rozhodující branky. První rok jsem skončil v úvodní desítce nejlepších, loni mi zůstalo stříbro,“ uvádí průbojný útočník, jenž letos překonal všechny ostatní střelce. „Dříve jsem doplácel na nedisciplinovanost na hřišti. Často jsem obdržel žluté karty za kecání a koncentrace na fotbal nedosahovala takové míry, jaká by měla být,“ přišel postupem času problému na kloub hradišťský odchovanec. „S věkem jsem se umoudřil a stále se zlepšuji,“ vtipkuje hráč, který letos oslaví třicátiny. Vidinu fotbalové budoucnosti nijak neřeší, po nových zkušenostech už netouží. „V Kostelanech je velmi dobrá parta a asi už tam zůstane do konce kariéry,“ slibuje nepřímo další brankovou nadílku v okresním přeboru Mojžíš.

OČIMA TRENÉRA
„Těží ze znalostí nasbíraných z působení v předešlých lepších týmech. Jeho jméno je spojeno s velkou zkušeností a zároveň s výbornou kopací technikou, která se opírá o tu výhodu, že je levák. Nemá však problém míč dopravit do branky jakýmkoliv způsobem. Na hřišti se pohybuje s velkým přehledem a neschází mu chuť do boje. Fotbalem se baví, což je na jeho stylu vidět. Nechybí mu pohoda, míče rozdává se značnou noblesou a jistotou. Je to vůdčí typ, který strhne ostatní. Jiní hráči se od něj mohou přiučit, takže je pro nás velkým přínosem.“
Antonín Šimon, kouč Kostelan

autor: LENKA HORÁKOVÁ

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace