Kašného boys se probudili, získali 9 bodů

Slovácko Sport 26 / 11 / 2015

Hokejisté Uherského Hradiště zažili parádní týden, vyhráli tři zápasy a výrazně se přiblížili elitní osmičce. Hořkost porážky však pocítili borci Uh. Ostrohu a Uh. Brodu.
Uh. Brod - Velká Bíteš 1:0
Spartak na soupeře vletěl jako velká voda, jenže z plejády vyložených šancí se ani jednou neprosadili. A tak měl i Zubo na druhé straně možnost ukázat své umění. „Od začátku bylo jasné, že gólů bude jako šafránu. Obrany týmů pracovaly na jedničku, čekalo se i na drobné zaváhání,“ měl po první třetině jasno Roman Uhříček, kouč Uherského Brodu. A jeho předpověď se do puntíku vyplnila. Hosté postupně srovnali krok, ale neustále byla k vidění taktická bitva, které kralovali gólmani.  Ve 39. minutě poslali hosté k ledu pronikajícího Gergelu, který však následně neproměnil ani nařízené trestné střílení. Jelikož změnu nepřinesla ani poslední část, o osudu zápasu rozhodly samostatné nájezdy. A v nich se radovali Broďané, když bonusový bod zařídil Holík a následný bravurní zákrok Zuba proti Petrčkovi. „I když diváci gól v normální hrací době neviděli, zápas se jim musel líbit. Škoda koncovky, to už je ale obehraná písnička. A Lukáš Zubo v bráně? Podal standardní výkon, věděl jsem, že v nájezdech gól nepustí,“ hodnotil Uhříček. Branka: Holík sam. nájezd. Třetiny 0:0, 0:0, 0:0.
UH. BROD: Zubo - Bumbál, Pšeja, Kubiš, Gureň, Peterka, Woska - Doležálek, Holík, Nesrsta - Okénka, Gergela, Ondra - T. Pavlůsek, Klusák, Šiller - D. Pavlůsek.

UH. OSTROH - Kroměříž 4:3 SN
Na státní svátek nečekal Ostrožany zrovna lehký úkol, na jejich led přijela Kroměříž. Domácí vtrhli do zápasu jako uragán, jenže hosté úvodní tlak přestáli a v 6. minutě trestali v početné výhodě. Jejich radost trvala jen chvíli, ve stejné minutě srovnal Stránský. Do kabin přeci jenom odcházeli spokojenější Hanáci, kteří v závěru strhli vedení na svou stranu. Vyrovnání zajistil ve 26. minutě Rauš, ale i Kroměříž dokázala bleskově odpovědět a opět se ujala vedení. Vyššímu vedení zabránil výborně chytající Šivel. Třetí třetina nabídla v podání domácích doslova ofenzivní smršť, která přinesla ovoce ve 44. minutě, kdy srovnal po teči Vilém Galuška. Ostrožané se s případným bodem nechtěli smířit, ale závěrečný tlak podpořený přesilovkou už kýžený gól nepřinesl. Rozuzlení tak přinesly až samostatné nájezdy, které rozhodl blafák Davida Rauše. Branky: Stránský, Rauš, V. Galuška. Třetiny 1:2, 1:1, 1:0.
UH. OSTROH: Šivel - Zahradný, Nevídal, Heča, Rapant, Červínek, R. Kučera - L. Galuška, V. Galuška, Neuwirth - Beneš, Ťok, Šlapák - Stránský, Mika, Rauš - M. Kučera.

UH. HRADIŠTĚ - Břeclav B 6:3
Měsíční půst skončil. Hokejisté Uh. Hradiště přetrhli šňůru šesti porážek (skóre 21:47) a proti záloze Břeclavi se podruhé v sezoně radovali z vítězství.
Už v první třetině fanoušci viděli několik šancí na obou stranách, ale brankáři Jakubčík s Králem čarovali. Kouzlo břeclavského mága zlomil až ve 21. minutě Hruboš, který za dvě minuty prožíval gólovou radost podruhé. Když pak ve 26. minutě Haničinec zvýšil na 3:0, hosté si vzali oddechový čas, ale nápor soupeři neotupili. Šance střídá šanci, Břeclavští nevědí, kde jim hlava stojí, a vzápětí inkasují počtvrté. To už Král nevydrží a přenechá místo Michálkovi. Hradišťští pod dojmem vysokého náskoku polevili a během 90 sekund dvakrát kapitulovali. Kouč Lukáš Kašný v kabině trošku zvýšil hlas a domácí se vrátili ke hře z první poloviny zápasu. Hosté už skórovali pouze jednou, zbylé šance pochytal vynikající Jakubčík. „Byl fantastický, celý zápas nás držel nad vodou. A jsem rád, že se zlepšila i obrana. Hráči zaslouží pochvalu,“ neskrýval spokojenost Kašný. Branky: Hruboš 2, Haničinec, Tomešek, Studený, Kubal. Třetiny 0:0, 4:2, 2:1.
UH. HRADIŠTĚ: Jakubčík - Studený, Burša, Rozhon, Foltýn, Fuksa, Lažek - Kotačka, Karpíšek, Kubal - Haničinec, Šrenk, Hruboš - Horehleď, Fridrich, Tomešek.

Kroměříž - Uh. Brod 6:5
I když Broďané poměrně rychle vedli na hanáckém ledě 2:0, nakonec si do tabulky nepřipsali ani bod.
Domácí měli od začátku mírně navrch, vytvořili si převahu, ale skóre otevřeli Gureň a spol., když se z trestného střílení prosadil Nesrsta. Vzápětí zvýšil Gergela, ale domácí ještě do první sirény snížili. Tlak Kroměříže pokračoval i ve druhé části, hosté nadále hrozili z brejků, ale ani jeden v gól nepřetavili. A tak udeřili domácí. V poslední třetině se hra vyrovnala a diváci viděli 7 branek. Za stavu 6:4 byl v 59. minutě vyloučen domácí hráč, Spartak odvolal brankáře a 40 sekund před koncem snížil. Pokračující hru bez brankáře už ale ve vyrovnání nepřetavil. „Snažili jsme se hrát jednoduše, což nám dvě třetiny vycházelo. V poslední jsme hru moc otevřeli, pátý a šestý gól jsme dostali po našem zaváhání a nedůrazu. I přesto jsme sahali po bodu, škoda,“ mrzí Romana Uhříčka, brodského trenéra. Branky: Kubiš 2, Nesrsta, Gergela, O. Chovanec. Třetiny 1:2, 1:0, 4:3.
UH. BROD: Zubo - Bednařík, Pšeja, Kubiš, Gureň, Peterka, Kojecký - Doležálek, Holík, Nesrsta - D. Pavlůsek, Šiller, O. Chovanec.

Rosice - Uh. HRADIŠTĚ 2:5
Po opatrném začátku jako první udeřili v přesilové hře domácí, kteří toužili ukončit třízápasovou sérii bez bodu. Jenže hned za minutu odpověděl Karpíšek, což Kašného výběr nakoplo. Chopil se otěží zápasu, který nakonec rozhodla druhý útočná formace Hruboš, Šrenk, Haničinec. Zařídili všechny zbylé góly. Rosičtí sice ještě srovnali na 2:2, ale gól 50 sekund před koncem druhé části je definitivně zlomil. Když pak ve 41. minutě hosté v přesilovce zvýšili na 2:4, nebylo co řešit. Když už se domácí dostali na dostřel, veškeré jejich pokusy přitahoval jako magnet gólman Hubáček. „Klíčovým okamžikem byl gól na 3:2 do šatny, hráče povzbudil a vítězství už si vzít nenechali,“ těší Kašného, jehož výběr se tak pozvolna posunuje k elitní osmičce, která zaručuje účast v play off. „Konečně jsme se dali zdravotně dohromady, z klíčových hráčů nikdo nechybí. A mladí kluci si uvědomují chyby, k tréninku i zápasům přistupují úplně jinak. Ostatně zápas v Rosicích rozhodla nejmladší lajna Hruboš, Šrenk, Haničinec, která zařídila čtyři góly,“ dodal Kašný. Branky: Hruboš 2, Karpíšek, Studený, Haničinec. Třetiny 1:1, 1:2, 0:2.
UH. HRADIŠTĚ: Hubáček - Studený, Burša, Lišaník, Foltýn, Lažek, Fuksa - Kotačka, Karpíšek, Nohál - Hruboš, Šrenk, Haničinec - Horehleď, Fridrich, Tomešek.
Boskovice - Uh. oSTROH 8:6
Utkání se změnilo v přestřelku, která nakonec vyzněla pro domácí. Kromě čtrnácti branek viděli diváci i spoustu vyloučených (15:12, využití 4:3).
Úvodní třetina přitom brankové úrodě vůbec nenasvědčovala, ani jeden tým si nevytvořil vyloženou příležitost. Ovšem hned po dvou minutách druhé čáti hosté vedli 0:2, po deseti minutách bylo vyrovnáno a vzápětí už domácí vedli. Do kabin ale odcházeli šťastnější hosté, kteří dvěma rychlými brankami skóre opět otočili. I ve třetí třetině se skóre přelévalo ze strany na stranu, ve 42. minutě to bylo 5:4 a o pár minut později už 6:4. Jenomže hosté se nesložili, využili dvojnásobnou přesilovku, snížili a Neuwirthem dokonce vyrovnali. Ke konci třetí třetiny ale přišla dvě vyloučení, která domácí pokaždé využili. Branky: V. Galuška 2, Zahradný, Ťok, Beneš, Neuwirth. Třetiny 0:0, 3:4, 5:2.
UH. OSTROH: Šivel - Nevídal, Zahradný, Kučera, Červínek, Heča, rapant - L. Galuška, V. Galuška, Neuwirth - Stránský, Rauš, Mika - Beneš, Ťok, Šlapák - M. Kučera

Uh. HRADIŠTĚ - Rosice 3:2
Náročný týden zakončili hokejisté Uherského Hradiště nedělním domácím vítězstvím nad Rosicemi, když o třech bodech rozhodl pět minut před koncem Martin Kotačka po učebnicové kombinaci celého prvního útoku.
Hradišťští první třetinu zcela ovládli, jenže z plejády šancí proměnili pouze jedinou. Když pak Haničinec neproměnil ani trestné střílení, přišel trest. V nástupu do druhé části udeřil Šrenk, jenže vedení domácí do druhé sirény neudrželi, když inkasovali při hře třech proti čtyřem. Závěrečná třetina se hrála nahoru dolů, šance střídala šanci, ale síťku napnul jen Kotačka v přesilové hře. Hradišťští se tak dál vezou na vítězné vlně. „Tři výhry nepřeceňujeme, hráli jsme se soupeři, se kterými bojujeme o účast v elitní osmičce. Zůstáváme pevně na zemi,“ zdůraznil kouč Kašný. Branky: Hruboš, Šrenk, Kotačka. Třetiny 1:1, 1:1, 1:0.
UH. HRADIŠTĚ: Hubáček - Studený, Burša, Lišaník, Foltýn, Lažek, Fuksa - Kotačka, Karpíšek, Nohál - Hruboš, Šrenk, Haničinec - Horehleď, Rozhon, Tomešek.

autor: ceh, hol, sal