Kašný s Flíborem zametli s Korytnou

Slovácko Sport 01 / 09 / 2010

Okresní soutěž 4. kolo

Babice - Bánov 4:2 (2:0)
Branky: 15. Horsák D., 39. Poiselt A., 47. Koukal P., 50.(p) Soldán L. - 54.(p), 55. Machalík V.
ŽK: 35. Buksa R., 57. Poiselt A. - 36. Machalík V., 41. Horňák L.
ČK: 90. Poiselt A. (Babice).
Rozhodčí: Michal Kubíček - Jaroslav Říha (laik), Jan Beníček (laik).
Babice: Hájek M. - Soldán L., Poiselt A., Macháček P., Litoš F., Liška J., Koukal P., Körber S., Horsák D. (25. Beníček L.), Horníček D., Buksa R. Trenér: Jiří Skřivánek.
Bánov: Polanský T. - Vasilijevič J., Pavlíček A. (50. Mikyska M.), Machalík V. (90. Vystrčil A.), Mahdalíček P., Mahdalíček J., Kočica M., Horňák L., Guryča R., Dalajka M., Brnka B. Trenér: Břetislav Polanský.
V Babicích se hrál oboustranně dobrý fotbal. Už v 15. minutě, po samostatném průniku z půlky hřiště, utekl domácí Horsák oběma obráncům. Skóre pak otevřel křižnou střelou - 1:0. Druhá branka padla z přímého kopu. Polanský neudržel míč po střele Poiselta - 2:0. Ve 47. minutě byl Polanský na Koukalovu dalekonosnou střelu při zemi krátký, a tak domácí zvýšili na 3:0. V 50. minutě kopal Soldán penaltu - 4:0. V 51. minutě vypadl domácímu gólmanovi z ruky míč a bránící hráč Horníček ho vykopával z brankové čáry. Následoval faul v domácím velkém vápně a Machalík proměnil nařízený pokutový kop. Z rozehry domácí ztratili míč, následoval rychlý protiútok a tečovaný míč dorážel opět Machalík do branky. Hrálo se na obě dvě branky, ke konci si hosté vytvořili větší převahu, ale nedokázali ji už brankově zužitkovat.
Nejlepší hráči: Petr Koukal - Petr Mahdalíček

Korytná - Kněžpole B 2:6 (0:2)
Branky: 70., 89. Čaňo B. - 45., 47. Kašný R.,  53., 55. Flíbor T., 32. Hruboš P., 88. Hubáček D.
ŽK: 15. Navláčil O., 43. Janča J. - 2. Kamočai L., 80. Večeřa M.
Diváci: 60.
Rozhodčí: Tomáš Mlček - Jiří Dolínský, Josef Flasar (laik).
Korytná: Jeglík T. - Zetka M., Zelínka E. (60. Kalavský L.), Vacula J., Popelka L. (46. Popelka D.), Navláčil O., Medůsek M., Málek Martin, Janča J., Čaňo B., Bublík I. Trenér: Oto Gorčík.
Kněžpole B: Haša M. - Palčík R., Křen B. (86. Pastyřík R.), Kozelek M., Kašný R., Kašný P., Kamočai L. (68. Večeřa M.), Hubáček D., Hruboš P., Hruboš L., Flíbor T. Trenér: Zbyněk Grubl.
Utkání začalo oboustranně nervózně, iniciativu převzali postupně hosté. V 17. minutě mohl Palčík vsítit vedoucí branku, ale domácí Jeglík byl na místě. Domácí hrozili pouze z brejků, které zneškodnil Palčík. Ve 32. minutě po krásné kombinační akci vstřelil gól Hruboš. Do kabin se šlo za stavu 0:2, když ještě stačil skórovat Kašný. Druhý poločas začali parádním nástupem hosté. Ve 47. minutě se odrazil šťastně míč ke Kašnému, který zvýšil na 0:3. V 53. minutě napřáhl z pětadvaceti metrů Flíbor a domácí gólman neměl šanci. O dvě minuty později Flíbor zvýšil náskok na 0:5. Domácím se podařilo v 70. minutě zmírnit debakl Čaněm na 1:5. V 88. minutě napřáhl levačkou Hubáček a vymetl pavučiny Jeglíkovy branky. V 89. minutě upravil krásnými nůžkami Čaňo na 2:6. Hosté hráli krásný kombinační fotbal a proměnili zápas v exhibici.
Nejlepší hráči: Břetislav Čaňo - Radim Palčík

Košíky - O. N. Ves B 0:2 (0:0)
Branky: 51. Svoboda P., 65. Štěrba J.
ŽK: 31. Fedor J., 65. Mihal A. - 3. Franěk P., 55. Hábl O., 60. Svoboda P., 60. Jurásek D., 69. Čápek J.
Diváci: 120.
Rozhodčí: Milan Katrňák - Kamil Poháněl (laik), Lukáš Skočovský (laik).
Košíky: Pól R. - Večeřa T., Uherka Z., Scháněl R., Přílučík M. (57. Šlechta Z.), Poháněl J., Ovsík M., Mihal A., Hastík P. (73. Janováč Z.), Fedor J., Bémer Z. Trenér: Vlastimil Kučera.
O. N. Ves B: Boček A. - Voráč M. (46. Slezák V.), Štěrba J. (82. Němec M.), Svoboda P., Slezák Z., Pavlas Z., Kadaš T., Jurásek D., Hábl O., Franěk P., Čápek J. (90. Kvapil R.). Trenér: Michal Kusák.
V 7. minutě vyrovaného utkání měl šanci domácí Přílučík, ale jeho střela šla vedle brankové tyče. O 2. minuty později se po rohu dostal k míči hostující Pavlas, ale jeho střelu Pól chytil. V 11. minutě mířil těsně vedle domácí Ovsík. V 15. minutě mohl otevřít skóre Hastík, ale jeho střelu z úhlu vytlačil brankář konečky prstů. Ve 20. minutě mířil hostující Jurásek hlavou těsně nad. O 3. minuty později se ocitl sám před gólmanem Hábl, ale míč překopl. Ve 26. minutě utekl domácí Uherka, ale nepodařilo se mu trefit branku. Ve 35. minutě opět Uherka mířil těsně vedle. V závěru poločasu domácí hráči hosty zatlačili, ale jejich snaha k brance nevedla. První branky se dočkali hosté v 51. minutě. Obránce přenechával gólmanovi míč, ten se ale odrazil a Svoboda otevřel skóre. V 56. minutě mohl zvýšit opět Svoboda, ale mířil těsně nad. V 65. minutě se hosté dočkali druhé branky zásluhou Štěrby, který v pádu vystřelil. V závěru měl na hlavičce zvýšení Jurásek, ale Pól jeho míč vyrazil.
Nejlepší hráči: Zdeněk Uherka - Vlastimil Slezák

Mařatice - Hradčovice 3:0 (2:0)
Branky: 32. Tyl V., 38. Zedek J., 58. Vyorálek D.
ŽK: 62. Vyorálek D., 74. Tyl V. - 40. Kulhavý D.
ČK: 75. Hlaváč V., 78. Kulhavý D. (Hradčovice).
Diváci: 60.
Rozhodčí: Tomáš Polášek - Vladimír Vlachynský (laik), Vladimír Hlaváč (laik).
Mařatice: Matoušek O. - Zedek J., Vyorálek D. (89. Kováč M.), Tyl V. (85. Lžičář M.), Šenk P., Mrva M., Kroča M., Kovács L., Janků A., Bída L., Surový M. Trenér: Václav Chvojka.
Hradčovice: Zábranský M. - Urubčík Z., Pochylý P., Kulhavý D., Koníček P., Hostýnek P., Hlaváč V., Fábry I., Daněk O., Coufalík M., Cmol M. Trenér: Ludvík Cmol.
Utkání začalo za příjemného počasí, domácí byli od začátku aktivnější. Snahu o první gól ale proměnili až ve 31. minutě, po sérii čtyř rohů. Po skrumáži v malém pokutovém území skóroval přímo z čáry Tyl. Za sedm minut se domácí radovali podruhé. K odraženému míči se dostal Zedek a míč odpálil z pětadvaceti metrů přímo do branky Zábranského. Do konce první půle se už stav nezměnil. Druhý poločas byl poměrně vyrovnaný, ale tím, kdo skóroval, byli opět domácí. V 58. minutě zvyšoval na konečných 3:0 Vyorálek. Hosté psychicky nezvládli závěr zápasu, ikasovali žluté a také dvě červené karty.
Nejlepší hráči: Ondřej Matoušek - Petr Koníček

Pitín - St. Město 0:1 (0:1)
Branky: 7. Vlček P.
ŽK: 65. Bureš M., 76. Lukáš D. - 78. Müller T.
Diváci: 60.
Rozhodčí: Tomáš Tureček (8) - Petr Kliment (laik), Pavel Vlček (laik). Delegát utkání: Stanislav Karlík.
Pitín: Urbánek P. - Voda M., Vladár J., Švehlík F., Navrátil M., Lukáš D., Kozubík A., Kavka P., Hasoň L. (82. Urbánek M.), Bureš M., Berčík P. Trenér: Pavel Berčík.
St. Město: Hodulík J. - Žajdlík J., Vlček P., Vaněk T., Šopík R., Ševčík I. (80. Bouřa R.), Svoboda O. (62. Müller T.), Mikulica A., Grebeň M., Botek J., Andrýsek M. Trenér: Radek Bouřa.
V bojovném utkání na hřišti v Komni začali lépe hosté, kteří už v 5. minutě zahrávali rohový kop, ze kterého nastřelili břevno. To bylo pro domácí jen slabým varováním. O dvě minuty později po pěkné kombinační akci a závaru před domácí bránou otevřel skóre střelou k tyči Pavel Vlček - 0:1. Domácí se do první šance dostali až ve 22. minutě, kdy zahrávali roh a Hasoň hlavou mířil těsně nad. Ve 30. minutě hosté opět zakombinovali a střela jednoho z úročníků šla těsně vedle. Ve 35. a 40. minutě Hasoň dvakrát hlavičkoval mimo tyče. Druhý poločas začal ve stejném tempu. V 50. minutě domácí obrana vykopávala míč z prázdné brány... Obě mužstva si v dohrávce dokázala vytvořit několik výborných šancí, ale na svých místech stáli výborní gólmani.Domácí se v závěru snažili o vyrovnání. Největší šanci ale spálil v 90. minutě Voda, jehož střela těsně minula břevno.
Nejlepší hráči: Pavel Urbánek - Jaroslav Hodulík

Popovice - Buchlovice 1:2 (1:1)
Branky: 30. Mimránek L. - 22., 51. Marek B.
ŽK: 9. Mikulec P., 22. Hladný T., 80. Šácha P. - 16. Jurča A., 27. Strakoš S., 80. Křiva D., 88. Kotek L..
Rozhodčí: Miroslav Strapina - Ivan Junaštík (laik), Zdeněk Bílka (laik).
Popovice: Šesták V. - Tetera T., Šácha P., Prajza M., Omelka J., Musil O. (75. Kolečkář L.), Mimránek L., Mikulec P., Knot M. (65. Mikulčík R.), Hladný T., Dufka M. Trenér: Roman Bureš.
Buchlovice: Mlčák P. - Vojtěšek M., Šarata R., Strakoš S., Procházka J. (92. Karlík J.), Marek B., Křiva D., Kovařík P., Kotek L. (90. Mikula J.)., Jurča A. (70. Hlůšek P.), Hlůšek R. Trenér: Petr Sonntag.
Domácí si po nezdařených úvodních zápasech chtěli před domácím publikem napravit reputaci, ale všechny akce končily na hostujícím brankáři Mlčákovi. Za zmínku stojí krásná střela Tetery, kdy míč vyrazil konečky prstů ven. Hosté se vzchopili a začali ohrožovat domácí branku. To se jim vyplatilo, krásnou střelou z 25 metrů otevřel skóre Marek. To domácí nakoplo. Přidali na tempu a ve 30. minutě krásnou střelou k tyči snížili na 1:1. Do konce poločasu mohli skórovat ještě jednou, ale brankář Mlčák je vychytal. Druhý poločas nastavil opačnou režii. Míč drželi hosté, kteří v 51. minutě využili domácího zaváhání a Marek svojí druhou brankou zvýšil na 1:2. Domácí znovu zabrali, ale všechny pokusy skončily buď mimo bránu nebo na velmi dobře chytajícím brankáři. V 80. minutě měli domácí na kopačkách vyrovnání, Mikulec ale krásnou střelou trefil tyč.
Nejlepší hráči: Lukáš Mimránek - Bedřich Marek

Tupesy - Huštěnovice 0:4 (0:2)
Branky: 20. vlastní - 32. Puškáč L., 78. Umlauf M., 89. Zlámalík R.
ŽK: 43. Vávra O. - 2. Silný J., 45. Černý P.
Diváci: 40.
Rozhodčí: Miroslav Navrátil - Jiří Vávra (laik), Pavel Čechmánek (laik).
Tupesy: Polášek J. - Večeřa L., Vávra P. (75. Vaculík L.), Vávra O. (46. Polášek B.), Tříska M., Molek S., Kubíček T., Gejdoš J. (78. Madzia D.), Bureš R., Březina M., Bergauer M. Trenér: Antonín Šimon.
Huštěnovice: Střítecký O. - Zlámalík R., Vaverka T. (79. Grebeníček Z.), Vaverka A. (84. Vašíčka M.), Umlauf M., Silný J., Puškáč L., Malenovský P., Hruboš Z., Černý P., Adamík O. Trenér: Pavel Černý.
Zápas se hrál za příznivého počasí na pěkném trávníku. Hra začala lépe pro domácí, ale jejich aktivita netrvala dlouho. Po střele ve 20. minutě tečoval míč do vlastní brány Březina. Ve 32. minutě Puškáč vystřelil ze třiceti metrů z přímého kopu a brankář neměl šanci - 0:2. Ve 35. minutě vystřelil nebezpečně Zlámalík, ale trefil Břevno. Ve 45. minutě orazítkoval Puškáč spojnici. Hra se přelévala ze strany na stranu až do 60. minuty, kdy Gejdoš neproměnil velkou šanci. V 75. minutě hosté zahrozili z pravé strany, těsně vedle namířil Černý. V 78. minutě zvýšil Umlauf na 0:3. Poslední gól padl minutu před koncem, když Zlámalík utekl celé obraně - 0:4.
Nejlepší hráči: Miroslav Tříska - Miroslav Umlauf