Kdo zvedne nad hlavu Papp Cup?

Kdo zvedne nad hlavu Papp Cup?
Staré Město Sport 07 / 06 / 2011

Favoritem finálové bitvy jsou Nedakonice, Lhoťané ale neprodají kůži lacino

Finále Poháru OFS Papp Cup slibuje bitvu jako řemen! Po zbrusu nové trofeji a patnáctitisícové prémii prahnou fotbalisté Ostrožské Lhoty i Nedakonic, kteří jsou obhájci prvenství a zároveň čerstvými postupujícími do I.B třídy. Kdo je favoritem pátečního souboje na staroměstském Širůchu? Jednoznačně Nedakonice, Lhoťané však neprodají kůži lacino...
Finálové obsazení je stejné jako před rokem, na kunovické Bělince se loni radovaly Nedakonice (2:0). A tak není divu, že Lhoťané spřádají plány na pomstu... „Kluci jsou zdravě namotivovaní, pro vítězství děláme maximum. I když je jasné, že nás nečeká žádná procházka růžovým sadem. Soupeř je silný, trénovaný,“ říká s obdivem Josef Dominik, kouč Ostrožské Lhoty, který má na čele jen jednu vrásku. Není totiž jisté, zda do finálového vlaku naskočí Ondřej Zalubil. „Stále má nějaké zdravotní potíže, ale snad se dá včas dohromady,“ přeje si Dominik, jehož svěřenci se vezou na vítězné vlně. Od úvodní jarní porážky v Nedakonicích 1:5 v okresním přeboru neprohráli už devět zápasů (5-4-0, skóre 13:8). „Těžíme z konsolidované obrany a výkonů brankáře Šichy, který má na kontě už šest vychytaných nul,“ říká Dominik.
V laufu jsou však i Nedakonice, které si navíc o víkendu v předstihu zajistily vítězství v okresním přeboru a postup do I.B třídy. Jelikož má v tabulce o 17 bodů více než soupeř, je favoritem. „Double je pro kluky ohromnou motivací, ziskem pohárové trofeje chtějí potvrdit, že Nedakonice patří do vyšší soutěže,“ prohlásil Roman Sklenář, nedakonický lodivod.  „Soupeř sice dělá pro úspěch maximum a dokonce si náš zápas natáčel, ale to nic nemění. Zisk poháru je pro nás pomyslnou třešničkou na dortu,“ pokračuje Sklenář, kterému chybí pouze dlouhodobě zraněný Bilavčík.
Týmy už mají jistých deset tisíc korun za postup do finále, vítězi pak spadne do klína ještě dalších pět tisíc. „Část si kluci rozdělí mezi sebe, chtějí si vylepšit kabinu,“ prozradil Dominik. „Šéf klubu jasně prohlásil, že hráčům dá pět tisíc, ať je roztočí, jak chtějí. A tak si naplánovali rozloučení po sezoně s fanoušky,“ kontroval Sklenář.
Jestliže loni sledovalo finálové klání stejných soupeřů 500 diváků, na staroměstský Širůch si podle odhadů najde cestu ještě více fanoušků. „Z poháru se díky lukrativní finanční injekci od stavební společnosti z Uherského Hradiště stává okresní Liga mistrů, která si žádá početné obecenstvo. A tak věřím, že padne tisícová hranice,“ přeje si František Miko, předseda OFS Uh. Hradiště, který pouze DOBRÉMU DNI v předstihu představil trofeje pro vítěze a poraženého finalistu z dílny Moravských skláren v Květné. „Fanouškům vypravujeme autobus, jejich podpory si vážíme,“ prozradil Dominik. „Fanoušci jsou naším dvanáctým hráčem po celou sezonu, určitě si najdou cestu i do Starého Města. V hojném počtu se chystají vyjet i na kolech,“ říká Sklenář.
Finále začíná v 17 hodin, o hodinu dříve se v předzápase představí okresní výběr přípravek.

autor: PETR ČECH

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace