Kerbr: V Řecku jsem si vyčistil hlavu

Kerbr: V Řecku jsem si vyčistil hlavu
Uherské Hradiště Sport 24 / 06 / 2014

Asi nejvíce skloňovaným jménem v době dovolené fotbalistů Slovácka bylo jméno Milana Kerbra, které se objevilo mezi Peltovými „Galaktikos“. Jenže čtyřiadvacetiletý nejlepší střelec Slovácka zatím kufry na sever nebalí. V pátek normálně nastoupil do přípravy svého mateřského klubu.
Milane, letos jste měl úspěšnou, ale náročnou sezónu. Kde a jak jste se zbavoval únavy z ní?
Na osm dní jsme byli s přítelkyní a její sestrou a přítelem na ostrově Zakyntos. Byla to parádní dovolená. Já na ní nebyl asi od jedenácti let, když nepočítám soustředění v Turecku. Velmi dobře jsem si tam odpočinul a bylo to strašně příjemné rozptýlení. Vyšlo nám počasí, byla tam k mání spousta aktivit, třeba na motorkách jsme si projeli celý ostrov. Bylo to opravdu super.
Byla to tedy klasická dovolená a la moře, pláž, dobré jídlo a pití...
Přesně tak. Na pláži jsme se přes den opalovali a večer jsme si zašli do města na něco dobrého k jídlu a dobré víno, jejich míchané nápoje... I mentalita tamních lidí, kteří byli velmi přátelští, byla milá a skvělá.
Měl jste tedy možnost si tam vyčistit hlavu od fotbalu?
Ani jsem si tam nebral běžecké boty, nic. Fotbal jsem skutečně hodil za hlavu.
Řekové, kteří fotbal milují, jsou na mistrovství světa. Zažil jste tam fotbalovou horečku spojenou s největším svátkem fotbalu?
V televizích bylo cítit, že se mistrovství blíží, ale to pravé fotbalové šílenství jsme tam nestihli.
Zatím co jste trávil dovolenou, tady se hodně spekulovalo o zájmu Jablonce o vaše služby. Jak to vypadá s jeho zájmem aktuálně?
Manažerovi jsem řekl, že si na dovolené chci vyčistit hlavu a ať mi ohledně nabídek ani nevolá. Samozřejmě vím, že zájem z Jablonce je asi velký, ale nechal jsem to skutečně na manažerovi a nejdřív se musí domluvit kluby mezi sebou. Proto to jde zatím mimo mě.
Slovácko deklarovalo, že vás teď v létě nepustí. Připouštíte ale možnost, že by se to mohlo změnit?
Opravdu nevím a údajně zájem Jablonce pořád trvá, ale jak je daleko v jednání s klubem, to nevím. Já zahájím přípravu ve Slovácku a budu se snažit připravovat co nejlépe, ať soutěž zahájím kdekoliv.
Byl by pro vás Jablonec posunem dopředu ve vaší kariéře, nebo si myslíte, že jste ještě ve Slovácku neodevzdal vše, co ve vás je?
Nechtěl bych o tom teď mluvit, protože jsem stále hráčem Slovácka. Ve Slovácku jsem ale od páté třídy a v září mi bude pětadvacet let. Sezónu jsem měl úspěšnou, takže jako krok zpět bych to určitě nebral. V kariéře by mě to stoprocentně posunulo dál. Osobně bych se tomu tedy nebránil. Ale jak jsem už řekl. Jsem hráčem Slovácka a pokud v něm zůstanu, tak se budu rvát za něj. I ve Slovácku by bylo o co hrát.
Co říkáte na to, že jste byl zařazen mezi Peltovy Galaktikos?
Když se o mě Jablonec zajímá, tak jej pochopitelně sleduji i na přestupovém poli. Jablonec měl špatnou sezónu a pan Pelta řekl, že udělá razantní změny. Zatím přišly zajímavé posily a slovo drží. Přišel Jun, chtějí udělat Hübschmana a co jsem slyšel, tak je to prý na dobré cestě. Pokud by to vyšlo, tak by tam byl kádr skutečně dobrý. 

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace